Skip to content Skip to footer

Upiorna impreza, nie tylko zarezerwowana dla dorosłych!

Zbliża się Halloween – święto słynne nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także coraz chętniej celebrowane w Polsce. Nie tylko dzieci czerpią frajdę z przebieranek, bowiem dorośli również uczestniczą w tych zabawach. Jak zatem pogodzić świętowanie Halloween w gronie zarówno dorosłych, jak i dzieci? Czy to ma prawo się udać? Jasne!

Drodzy goście, przyjdźcie do nas z dziećmi!

O ile w gronie bezdzietnych par powyższe zaproszenie nie będzie miało sensu, tak pary z dziećmi chętnie przyjmą zaproszenie na Halloweenowe szaleństwa z pociechą u boku. Eventy dla dzieci są dzisiaj coraz częściej łączone ze spotkaniami dorosłych. Przecież nikt nie powiedział, że jedno musi zaprzeczyć drugiemu! Warto zadbać o odpowiednią zabawę obu grup.

Święto Halloween jest dosyć elastycznym pod względem dopasowania się do grup wiekowych, zatem jego organizacja nie powinna być trudna w połączeniu zabawy rodziców z eventem dla dzieci.

Strrraszne przebranie!

W tej kwestii święto Halloween nie ma sobie równych. Tylko wtedy możemy bezkarnie przechadzać się po ulicy w scenicznych strojach rodem z horroru, jednocześnie nie przyciągając wielkiej ilości spojrzeń obcych ludzi i nie budząc podejrzeń nocnej zmiany pogotowia psychiatrycznego. Co ciekawe, straszne stroje zarezerwowane są nie tylko dla dorosłych, ale utrzymując granice zdrowego rozsądku możemy pozwolić naszemu dziecku na drobne szaleństwa w tym kierunku. W końcu ono też będzie chciało pokazać się na evencie dla dzieci z tej najstraszniejszej strony.

Wspominając o zdrowym rozsądku w przebraniu dziecka, wybierajmy strój tak, aby pociecha nie wystraszyła się własnego lustrzanego odbicia, a jej rówieśnicy nie uciekli w popłochu. Krwawe blizny, imitacje noży i szwów pozostawmy dla licealnej młodzieży. Dziecku zdecydowanie wystarczy niegroźnie wyglądający strój wampira lub ducha.

Grobowy klimat na domówce.

Bynajmniej nie ma mowy o sztywnej atmosferze, jakkolwiek to zabrzmi!

Zadbajmy o klimat wnętrza, w szczególności jeśli lubimy organizować eventy dla dzieci! Zaprośmy maluchy do wspólnego dekorowania dyni, wycinania pająków z papieru, tworzenia pajęczej sieci z nitki, rozwieszania tajemniczych talizmanów odstraszających duchy!

Przed imprezą należy także przygotować odpowiednie zabawy, które urozmaicą czas, bawiąc w czasie eventu nie tylko dzieci, ale także ich rodziców! Do naszej dyspozycji są tajemnicze i ciekawe wróżby, lanie wosku przez klucz, losowanie swojej przyszłości i wiele innych atrakcji, przy których dzieci będą bawić się doskonale, a dorośli nieraz uśmieją się do łez, porozumiewawczo mrugając do siebie okiem przy tajemniczych przepowiedniach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju