Skip to content Skip to footer

Urodziny dla dzieci – do kogo zwrócić się o pomoc przy organizacji?

Organizacja przyjęcia urodzinowego jest niełatwa i dość kosztowna. Problemem mogą być: brak miejsca w domu, niski budżet, brak pomysłu oraz zwyczajnie niedostatek wolnego czasu. W takiej sytuacji warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy urodziny dla dzieci przygotują na zamówienie w sposób maksymalnie personalizowany.

Miejsce na przyjęcie urodzinowe

Mówiąc o miejscu na imprezę wielu z nas na pewno wymieni restaurację, kawiarnię, lodziarnię, klub dziecięcy. Rzeczywiście to najczęściej wybierane miejsca na urodziny dla dzieci.

Przy takim wyborze wystarczy zarezerwować datę, podać liczbę uczestników i ustalić menu oraz scenariusz imprezy, jeśli zamawiamy dodatkowe atrakcje, np. występy klaunów, komików, magików.

Jeśli chcemy być oryginalni odejdźmy od restauracyjnej sztampy i zaprośmy gości naszego dziecka do centrum nauki, ZOO, na ściankę wspinaczkową, do papugarni, muzeum, laboratorium chemicznego, do wioski indiańskiej, na plan filmowy, do parku wodnego czy w inne oryginalne miejsce. Jak je znaleźć? To nietrudne. Coraz więcej podmiotów rozszerza swoją działalność o możliwość organizacji imprez rodzinnych, w tym urodzin dla dzieci.

Przyjęcie poza domem – koszt imprezy

Na kalkulację kosztów imprezy urodzinowej organizowanej poza domem wpływ mają przede wszystkim:
• Rodzaj miejsca – atrakcji,
• Liczba uczestników,
• Menu,
• Odległość od miejsca zamieszkania (zapewnienie transportu),
• Dekoracje, np. świeże kwiaty.

Koszt urodzin będzie na pewno wyższy, niż w przypadku imprezy domowej. Jednak poza tym bale urodzinowe w atrakcyjnych miejscach mają same plusy. Poza oczywistymi, jakimi są właśnie owe atrakcje wartością dodaną jest fakt, że wszyscy są gośćmi, również organizatorzy, którzy mogą się czuć swobodnie, bo całość problemów biorą na siebie wykonawcy zlecenia.

A jeśli domówka…

W przypadku, gdy finanse lub inne warunki ograniczają nas i nie pozwalają zorganizować balu urodzinowego poza domem zróbmy to sami, w mieszkaniu, domu, ogrodzie.

Zadań do wykonania jest bez liku: zaproszenia, zakupy (produktów spożywczych, materiałów dekoracyjnych, serwetek, naczyń jednorazowych, kwiatów itp.), wykonanie potraw, wykonanie dekoracji, opracowanie scenariusza, wymyślenie zestawu gier i zabaw.

Podczas imprezy rodzice jubilata cały czas muszą czuwać nad gośćmi i ich bezpieczeństwem. Czeka ich trudny dzień, ale radość maluchów będzie najlepszą formą podziękowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.