Skip to content Skip to footer

Urządzamy dom!

Panele ścienne pcv są przeznaczone do dekoracji wnętrza. Coraz bardziej zyskują na popularności, co sprawia, że stają się konkurencją dla płytek, farb, tapet, czy tynków dekoracyjnych.
Są bardzo łatwe w montażu i nie wymagają żadnych specjalistycznych narzędzi do ich przymocowania. Dołączona instrukcja sprawia, że każdy może poradzić sobie z ich zamontowaniem.
Charakteryzują się szerokim zróżnicowaniem w kolorystyce. Panele ścienne mogą mieć charakter nowoczesny, jak i klasyczny, czy nawet staromodny. W ofercie znajdą się takie o gładkim nadruku, jak i o wymyślnych wzorzystych motywach. Gama barw także jest ogromna. Dzięki tak wielkiej różnorodności kolorów i wzorów, panele ścienne wpiszą się w estetykę każdego.

Co ważne, nadają się one do powtórnego przetworzenia, dzięki czemu wpisują się w trend dbania o środowisko naturalne. Bezpieczny skład tworzyw znajdujących się na stałe w naszych domach jest bezcenny. Panele pcv nie zawierają związków ołowiu i cyny, przez co są nieszkodliwe dla człowieka.
Warto zwrócić uwagę na ich różne zastosowania.

Łazienka


Jeśli pomyślimy o najbardziej narażonym na wilgoć miejscu w naszym domu, z pewnością będzie to łazienka. Panele ścienne do łazienki są wyborem idealnym do pokrycia powierzchni, ponieważ są one odporne na wilgoć, a także na działania pleśni, czy grzybów. Co istotne, nie wymagają specjalistycznych środków czyszczących, przez co są łatwe w utrzymaniu. Dodatkowym atutem jest to, że stanowią izolację termiczną i akustyczną. Są trwałe i odporne na zarysowania. Istotnym jest, że panele ścienne do łazienki mogą być stosowane zarówno jako pokrycie ścian, jak i sufitów, co dodatkowo pomaga w izolacji całej przestrzeni od wilgoci.

Kuchnia


Panele ścienne w kuchni również sprawdzą się doskonale. Tak jak łazienka, kuchnia może być siedliskiem pleśni i grzybów, dlatego fakt, iż panele te są na te czynniki odporne, jest dużym atutem w ich wyborze. Panele ścienne do kuchni to dobry pomysł również dla tych, którzy lubią dbać o czystość. Panele pcv nie wymagają odmiennych środków myjących, co znacząco ułatwia standardowe działania w kuchni. Ich odporność na zarysowania właśnie w kuchni również jest zdecydowanie potrzebna. Warto nadmienić, że panele ścienne są trudnopalne i posiadają certyfikaty ogniowe. W odniesieniu do kuchni ta informacja jest, jak wiadomo, niezwykle cenna.

Podsumowując, panele ścienne do kuchni, jak i te panele ścienne do łazienki sprawdzą się idealnie. Ich liczne zalety praktyczne mówią same za siebie, a bogaty wybór wzorów i kolorów sprawia, że wpasują się w każde wnętrze.