Skip to content Skip to footer

Aplikowanie do zagranicznej firmy

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest jednym z pierwszych wymagań pracodawców na rynku pracy. Szczególne znaczenie ma znajomość języka obcego biznesowego, gdy firma, do której się aplikuje, współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Znajomość angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym otwiera również drzwi do pracy za granicą.

Jak dobrze napisać CV

CV po angielsku jest koniecznością, jeśli aplikujemy do firmy za granicą, lub międzynarodowej korporacji z filią w Polsce. cv w języku angielskim możemy napisać samodzielnie – będzie ono wówczas wizytówką tego, jak posługujemy się językiem obcym. Podobnie jeśli chodzi o list motywacyjny po angielsku. Pisząc go nie tylko podszkolimy swój język, ale także udowodnimy przyszłemu pracodawcy, w jakim stopniu potrafimy się posługiwać tym językiem. Aby dobrze napisać CV po angielsku, warto sięgnąć po kilka zwrotów i wyrażeń, które wykorzystuje się w tego typu dokumentach. W CV nie należy posługiwać się językiem potocznym, lecz oficjalnym, i takich właśnie sformułowań po angielsku używać. W swoim CV w języku angielskim należy również zaakcentować poziom znajomości języka angielskiego, a także innych języków obcych.

Czy można zlecić komuś napisanie CV?

Specjaliści od rekrutacji zalecają, aby pisać swoje CV zawsze samodzielnie. Chodzi o to, aby wiedzieć dokładnie, co jest w nim zawarte i nie popełnić gafy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdy rekruter zapyta o jakiś szczegół z naszego CV po angielsku, którego nie będziemy potrafili wyjaśnić. W sieci można znaleźć wiele osób gotowych odpłatnie wykonać dla nas CV w ciekawym szablonie, niebanalne i wpadające w oko. Nie da się ukryć, że wizualne aspekty naszego curriculum vitae są bardzo istotne – to wygląd dokumentu jako pierwszy rzuca się w oczy i pozwala wyłonić spośród setek papierów te, które prezentują się najciekawiej. Gdy już uda się przykuć uwagę rekrutera ciekawym szablonem i nienagannie wykonanym CV, trzeba zainteresować go zawartością. Osoba zajmująca się pisaniem CV zawodowo z pewnością będzie wiedziała, jak ubarwić ten dokument, aby wyglądał on jak najbardziej interesująco. Jednak pisząc list motywacyjny po angielsku lub CV w tym języku, dobrze jest przetestować swoją znajomość języka w praktyce i pokusić się o samodzielne napisanie dokumentu. To dobrze rzutuje na przyszłość rekrutacji.