Skip to content Skip to footer

Używane to też dobre!

Osoba, która oddała swoje serce takiej pasji, jaką jest myślistwo z pewnością wie, jak ważne jest odpowiednie skompletowanie sprzętu. Dzięki dobie internetu wcale nie musimy martwić się o dostanie upragnionego towaru. Wystarczy jedynie otworzyć wyszukiwarkę, wpisać pożądaną frazę, a naszym oczom ukażą się nie tylko nowe przedmioty, ale także te używane. Posłuchajcie jak ważna jest optyka łowiecka, skąd pochodzi i jaki może mieć wpływ na nasze polowanie. Zapraszamy do artykułu.

Popatrz bliżej bez podchodzenia

Dzikie zwierzęta nierzadko przejawiają zachowania, które w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem mogą być groźne zarówno dla jego zdrowia, jak i życia. Odpowiednie przygotowanie do leśnej wyprawy zdaje się być absolutną podstawą odkrywania świata natury. Optyka łowiecka, jaką może być lornetka, daje realną szansę zaobserwowania zachowań dzikich zwierząt z bezpiecznej odległości, a tym samym nie wypłasza zwierząt prowadzących swój spokojny tryb życia. Ważnym elementem optyki myśliwskiej jest celownik. Zobaczcie jaką drogę musiał przejść, aby znaleźć uznanie w dzisiejszych strzelcach myśliwskich.

Historia na celowniku

W dzisiejszych czasach teleskop optyczny kojarzy nam się z małym urządzeniem umieszczonym na lufie naszej strzelby, obdarzony w siatkę celowniczą i umożliwiający dostrzeżenie i celne ustrzelenie odległej zwierzyny. Dawniej jednak było nieco inaczej.

Celowniki zaczęto produkować już w XIX wieku. Wtedy jednak były pod postacią wielkogabarytowych, ciężkich przedmiotów, które niezwykle łatwo ulegały uszkodzeniu. Z tego względu rzadko kiedy decydowano się na ich użycie. Prawdziwe celowniki w swój plan działania wprowadziła Rosja, Austria i Prusy podczas I wojny światowej, w latach 30. Wtedy też zostały one umieszczone na lufie, co znacznie ułatwiało strzelcom wyborowym obranie odpowiedniego celu. Obecnie celowniki możemy dostać za dobrą cenę, jako optyka myśliwska używana.

Optyka myśliwska używana nie jest zła!

To, że optyka używana miała wcześniej innego właściciela, wcale nie wyklucza jej z kategorii przedmiotów w świetnym stanie! Dzięki temu, że możemy realnie spotkać jej poprzedniego użytkownika, optyka używana może okazać się jeszcze atrakcyjniejsza. Myśliwy, który pracował na kupowanym przez nas sprzęcie może pochwalić jej zalety, a także udzielić nam pomocnych wskazówek. Nie warto więc przepłacać w zwykłych sklepach, jeśli za tę samą rzecz możemy zapłacić nieco mniej u osoby prywatnej.

Jeśli już wyposażyłeś się we wszystkie niezbędne akcesoria to ruszaj na podbój lasu. Zielony teren przyjmie Cię z szeroko otwartymi ramionami. Darz Bór!