Skip to content Skip to footer

Jak dobrać suknie ślubne do sylwetki?

Suknie ślubne warto przymierzać w taki sposób, by zwracać uwagę na to, czy dobrze się układają na ciele. Każda kobieta widzi w swojej figurze różne niedoskonałości, dlatego też najlepsza suknia powinna je możliwie skutecznie maskować, uwypuklając te cechy urody, z którymi Panna Młoda czuje się najpewniej.

Suknie ślubne dla kobiety bez krągłości

Jeśli Panna Młoda jest pozbawiona krągłości, czyli jej figura przypomina idealny prostokąt, wówczas najlepiej zapomnieć o tych sukniach ślubnych, które mają prosty krój i są zakończone u góry krótkimi rękawami. By wyglądać zachwycająco, najlepiej zdecydować się na suknię, która ma dekolt w kształcie litery V, bądź też w stylu hiszpańskim. Zupełnie zaś nietrafionym pomysłem może być wybór sukni z dekoltem okrągłym lub kwadratowym.

Suknie ślubne dla kobiet z sylwetką w kształcie klepsydry

Kobieta, której sylwetkę można przyrównać do klepsydry można określić mianem szczęściary. Na takiej figurze bowiem praktycznie nie będzie takich sukien ślubnych, które by nie leżały idealnie. By jednak wybrać tę najlepszą, najlepiej postawić na taką, która ma klasyczny kształt, a do tego ma dekolt typu łódka.

Idealne suknie ślubne dla kobiet w ciąży i mających okrągłą sylwetkę

Ciężarna Panna Młoda musi przed przymierzaniem sukien ślubnych wziąć pod uwagę to, czy jest w zaawansowanej ciąży, czy też jest to jeden z pierwszych miesiąców. Dla kobiet, u których brzuszek jest już dość widoczny najlepsze będą suknie wykonane z lejącej się tkaniny – w nich poczują się najwygodniej. Natomiast, jeśli po kobiecie jeszcze nie widać, że jest w ciąży, może wybrać taką suknię, która będzie pasować do jej typu sylwetki.

Dla kobiet mających okrągłą sylwetkę projektanci przygotowują suknie z wysokim stanem i dekoltem w szpic, których dół jest lejący, opadający wzdłuż ciała.

Suknie ślubne dopasowane do wzrostu

Oprócz rodzaju figury, warto też uwzględnić wzrost. Jeśli Panna Młoda zalicza się do niższych kobiet, może zdecydować się na skromną, białą suknię, która jest pozbawiona poziomych cięć. Natomiast wysokie kobiety najlepiej zaprezentują się w sukienkach ślubnych z niskim stanem.

Jak zadbać o zdrowie, by wypaść dobrze na ślubie?

Wszelkiego rodzaju infekcji dróg oddechowych nie należy lekceważyć, nawet jeśli cała uwaga jest przekierowana na dopieszczaniu przygotowań do ślubu. Pomocny może być wtedy laryngolog Katowice, zwłaszcza, jeśli pojawia się na przykład krwawienie z nosa lub szumy uszne. Laryngologia Katowice to właściwy wybór także wtedy, gdy Ona lub On cierpi na przewlekłe zapalenie krtani.