Skip to content Skip to footer

Na jaki wieszak na rower się zdecydować

Posiadanie roweru to dla wielu użytkowników fakt. Codzienne dojazdy do szkoły czy do pracy są dzięki rowerom mniej uciążliwe, natomiast niektórzy użytkownicy jednośladów decydują się na nie także ze względu na ich wygodę. Jednak każdy posiadacz roweru staje przed dylematem: jak przechować bezpiecznie rower w domu.

Wieszak na rower do garażu i rowerowni

Duże przestrzenie, jakie do dyspozycji użytkowników oddają zarządcy nieruchomości, umożliwiają wybór bardzo zróżnicowanych rozwiązań. W garażach z wydzieloną przestrzenią na rowery oraz w rowerowniach można się pokusić o wykorzystanie klasycznego stojaka wielostanowiskowego, który z pewnością umożliwi bezpieczne przechowywanie rowerów.

W takich miejscach często sięga się po wieszaki montowane na ścianach. Jest to związane głównie z faktem, że naścienny wieszak na rowery pozwala na lepszą organizację przestrzeni, a jednocześnie umożliwia bezpieczne przechowywanie wielu rowerów. W tym przypadku rowery montowane są w specjalnych szynach w taki sposób, aby sama rama była skierowana prostopadle do powierzchni ściany.

Wieszaki do mieszkań prywatnych

Montaż roweru prostopadle do ściany w mieszkaniach prywatnych sprawdza się jedynie w przypadku rodzin z wieloma jednośladami, które postanowiły przechowywać je na balkonie. W mieszkaniu zamiast stabilnej ramy na przednie koło wykorzystuje się raczej tradycyjne haki, dzięki którym rower może być również umieszczony pod dowolnym kątem.

W prywatnych mieszkaniach bardziej optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wieszaka składanego na pojedynczy rower lub też sięgnięcie po wieszak podwieszany do sufitu, który może umożliwiać zawieszenie roweru na wskazanej wysokości. Wieszaki sufitowe sprawdzają się głównie w pomieszczeniach z betonowymi stropach ze względu na konieczność wykorzystania długich haków.

Na czym się skupić wybierając wieszak na rower

Przy wyborze wieszaka na rower należy pomyśleć głównie o miejscu, gdzie wieszak ma się znaleźć. W przypadku balkonu wieszak podwieszany do sufitu może się nie sprawdzić ze względu na ograniczenia konstrukcyjne. W mieszkaniach wskazane są raczej wieszaki podwieszane lub montowane na ścianie, które można składać.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest liczba rowerów, umieszczonych w wieszaku. Wieszaki na pojedyncze rowery dają zdecydowanie więcej możliwości, często można je też składać. Z kolei przy kilku rowerach należy się liczyć z tym, że wieszak na rowery będzie wymuszać wykorzystanie dodatkowej przestrzeni, aby rowery przechowywane były w bezpieczny dla ich stanu technicznego sposób.

Artykuł powstał we współpracy z firmąCalus-P