Skip to content Skip to footer

Wolumetria – skuteczne modelowanie twarzy

Mnóstwo osób nie może pogodzić się z nieustannym starzeniem się twarzy, na której to z wiekiem pojawiają się zmarszczki oraz inne nieestetyczne niedoskonałości. Na szczęście dziś każda osoba może korzystać z niezwykle skutecznych zabiegów odmładzania oraz modelowania twarzy.

Wolumetria – skuteczne modelowanie twarzy

Dziś w wielu profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej oferowany jest szereg zabiegów, które to pozwalają na skuteczne modelowanie twarzy, bez ingerencji skalpela. Wśród wielu z nich ogromną popularnością wśród pań, które to chcą na długo zatrzymać wciąż tykający zegar biologiczny cieszą się zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego.

Ten niezwykle skuteczny zabieg pozwala na życzenie pacjenta na podniesienie owalu twarzy oraz przywrócenie skórze odpowiedniej gęstości. Ponadto możliwa jest korekta kształtu ust, nosa oraz kości policzkowych.

Na czym polega zabieg wolumetrii?

Wiele kobiet przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej zastanawia się na jaki zabieg ma się zdecydować, aby jej twarz wyglądała pięknie, młodo oraz była pozbawiona wszelkich nieestetycznych niedoskonałości. Wielu specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej poleca niezwykle skuteczny zabieg wolumetrii, który to pozwala na znakomite wymodelowanie konturów twarzy, w efekcie czego każdy pacjent może uzyskać upragniony kształt twarzy.

Zabieg wolumetrii polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza wykonanego na bazie kwasu hialuronowego, który to potrafi skutecznie zwiększyć objętość tkanek miękkich w takich miejscach na twarzy, na której mocno rzuca się w oczy ubytek tkanki tłuszczowej.

Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy pomoc igły o odpowiedniej grubości. Kwas hialuronowy to preparat, który potrafi doskonale wypełnić zapadniętą część policzków, skroni oraz podbródka. Dzięki temu środkowi każdy doświadczony specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej potrafi świetnie uwydatnić kształt twarzy oraz odpowiednio skorygować jej profil.

Czy warto zdecydować się na modelowanie twarzy?

Jak powszechnie wiadomo skóra na twarzy wraz z upływającym czasem traci swa elastyczność oraz gładkość. U osób starzejących się cera na twarzy staje się bardzo wiotka oraz opadająca. W związku z tym dochodzi do widocznej zmiany konturu całej twarzy.

Wielu osobom trudno pogodzić się ze swoim wyglądem i bardzo często czyją się oni niedowartościowani oraz posiadają kompleksy na tle swego wyglądu. W takiej sytuacji nie warto się zamartwiać, lecz czym prędzej udać się do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej i zdecydować się na taki zabieg, który pozwoli na nowo cieszyć się pięknym wyglądem.