Skip to content Skip to footer

Z czego wynika tak duża popularność opakowań foliowych?

Opakowania foliowe różnego rodzaju cechują się wysoką uniwersalnością, która znacząco wpływa na ich popularność. Obecnie są bardzo często wykorzystywane m.in. w sklepach spożywczych, wielobranżowych lub odzieżowych. Odchodzi się od jednorazowych worków na rzecz takich, które można wykorzystać ponownie, czyli trwalszych i grubszych.

Opakowania foliowe są wszędzie

Uniwersalne worki foliowe do pakowania pojawiają się dzisiaj dosłownie wszędzie i trudno sobie wyobrazić sklep, w którym nie byłyby dostępne. Klienci zdają się być wręcz uzależnieni, jeśli chodzi o ich używanie do pakowania różnych produktów.

Worki foliowe do pakowania można często wykorzystać ponownie, jeśli produkt nie spowodował ich zanieczyszczenia. Jeśli tak się stało, należy worek wyrzucić do odpowiedniego kontenera lub do śmieci mieszanych. Niektórzy praktykują mycie woreczków, ale z uwagi na ich powszechność nie jest to często spotykane.

Co na to przemysł spożywczy?

Jednym z najbardziej typowych miejsc występowania worków foliowych do pakowania jest oczywiście sklep spożywczy. Nikogo obecnie nie dziwią zwinięte w rolki i umieszczone przy stoiskach Woreczki foliowe spożywcze z taśmami lub bez. Klienci chętnie z nich korzystają, chociaż niekiedy, np. do pieczywa, preferują opakowania z papieru.

Woreczki foliowe spożywcze występują przeważnie w dwóch rozmiarach, małe (na dowolne sypkie produkty, cukierki, małe owoce) i większe, przypominające siatkę, nierzadko z uszami. Te drugie służą do pakowania warzyw, zbierania kilku produktów razem itd.

Ubranie też można spakować

Istnieją również specjalne worki foliowe do pakowania odzieży. Do małych można włożyć bieliznę lub małe bluzki, spodenki, coś dla dzieci itd. Większe posłużą do włożenia w nie płaszczy, spodni, sukienek – przeważnie tego rodzaju ubrań nie składa się, a pakuje w całości. Dzięki temu docierają na miejsce w idealnym stanie, niezmięte i niewymagające prasowania.

Worki foliowe do pakowania odzieży częściej niż inne wykonane są z mocniejszego plastiku. Dzięki temu nie ma ryzyka przerwania podczas transportu cięższych ubrań lub ubrań wraz z wieszakiem. Niektóre z worków mają dodatkowe uchwyty bądź otwory w górnej części, przez które można wygodnie przełożyć wieszak.