Skip to content Skip to footer

Metody leczenia niepłodności w nowoczesnych klinikach

Pragnienie narodzin własnego dziecka to marzenie wielu par. Dopóki nie napotkają one problemów, wydaje się, że poczęcie dziecka jest sprawą bardzo prostą. Niestety w wielu przypadkach okazuje się to, że jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe bez podjęcia specjalistycznego leczenia. Profesjonalne kliniki niepłodności dają zrozpaczonym parom szansę na zostanie rodzicami.

Klinika leczenia niepłodności i terapia hormonalna

Problemy natury hormonalnej to pierwsza z przyczyn trudności w zajściu w ciążę. I choć wydawać by się mogło, iż dotyczą one wyłącznie kobiet, hormonalne podłoże niepłodności często leży także po stronie mężczyzn.

Klinika leczenia niepłodności prowadzi terapię hormonalną u kobiet, borykających się z zaburzeniami owulacji. Leczenie mężczyzn polega natomiast na regulacji niedoboru lub nadmiaru hormonów, które przekładają się na jakość i żywotność plemników.

Inseminacja domaciczna szansą na zajście w ciążę

W leczeniu niepłodności dobre rezultaty daje także zabieg inseminacji domacicznej. Męskie nasienie, wcześniej odpowiednio wyselekcjonowane jest wstrzykiwane bezpośrednio do jamy macicy kobiety. Dzięki ominięciu śluzu znajdującego się w szyjce macicy plemniki mają większe szanse na dotarcie do celu.

Kliniki niepłodności szczególnie polecają inseminację w przypadku zaburzeń ejakulacji, czy wówczas gdy mężczyzna produkuje niskiej jakości plemniki, nie mające wystarczająco dobrych parametrów, aby samodzielnie dostać się do komórki jajowej.

Metoda in vitro oferowana przez kliniki niepłodności

Kolejną z popularnych metod jest in vitro. Na ten rodzaj zapłodnienia najczęściej decydują się pary, u których inne sposoby leczenia nie niepłodności nie przyniosły rezultatu. Dobra wiadomość taka, iż in vitro daje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Sam zabieg polega na zastosowaniu zapłodnienia pozaustrojowego, do zapłodnienia dochodzi w laboratorium. Gdy komórka jajowa już zaczyna się dzielić, zarodek umieszczany jest ciele matki, gdzie dalej rozwija się tak samo jak w przypadku naturalnego zapłodnienia.