Skip to content Skip to footer

Zaburzenia psychiczne – skuteczna pomoc w Gliwicach!

Chorób psychicznych, które atakują umysł jest sporo. Na całym świecie cierpi na nie mnóstwo ludzi. Nic dziwnego. Bo to przecież niezbyt przyjemne miejsce i coraz trudniejsze czasy, w jakich przyszło nam żyć. Wojny, ubóstwo, traumatyczne przeżycia, a ostatnio jeszcze koronawirus przyczyniają się niestety do wzrostu zachorowań.

Znerwicowani Polacy

W Polsce też nie brakuje wielu osób zmagających się z depresją. Na szczęście są odpowiednie poradnie, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc. W wielu mniejszych lub większych miastach przyjmuje jakiś empatycznych specjalista.

Także na Górnym Śląsku, gdzie pandemia dała się szczególnie we znaki, znajdzie się, cieszące się zaufaniem, gabinety. Psycholog w Gliwicach przyjmuje co krok – wystarczy wejść w internet, a wyświetli się sporo adresów. Zanim jednak przyjrzymy się, jaki zakres usług oferują tamtejsze przychodnie, najpierw wymieńmy podstawowe rodzaje chorób psychicznych.

Zaburzenia lękowe – klasyfikacja

Według jednego ze szczegółowych podziałów, choroby psychiczne są następujące: zaburzenia lękowe, czyli różne fobie, ataki paniki itp.; psychotyczne, wśród których jest schizofrenia i psychoza; zaburzenia nastroju, a więc słynna choroba afektywna dwubiegunowa i depresja, a także zaburzenia łaknienia (bulimia, anoreksja); obsesyjno-kompulsywne (tzw. nerwica natręctw), zaburzenia osobowości oraz różne uzależnienia, a jest ich sporo: kleptomania, pornografia, seks, alkohol, narkotyki i nikotyna.

Jak więc widać, jest tyle rodzajów chorób psychicznych, że mogą one spotkać każdego człowieka. Nie wiadomo tylko kiedy i o jakim czasie. Jeżeli jednak odczuwamy już jakieś objawy, to czym prędzej należy udać się do np. psychologa w Gliwicach. I nie przejmować się tym, co o nas powiedzą ludzie.

Psycholog w Gliwicach – usługi

Zadaniem wszystkich pracujących psychologów w Polsce, także na Górnym Śląsku jest przede wszystkim odkrycie tego czynnika, który odpowiada za konkretny kryzys psychiczny. W Gliwicach jest wielu polecanych specjalistów, którzy pomogą nawet w bardziej złożonym problemie. Wtedy jedna wizyta w poradni nie wystarczy. Przyjrzyjmy się więc, na jaki zakres pomocy może tam liczyć pacjent.

Kiedy na szali kładziemy nasze zdrowie psychiczne, to cennik usług nie gra roli. Nikt nie zastanawia się wtedy, czy 120-150 zł za indywidualną sesję psychoterapii trwającą 50 minut, to dużo czy mało. Najważniejsze, żeby terapia okazała się skuteczna. A taką we wszystkich gabinetach w Gliwicach gwarantują. Łączy je oferta. Wszędzie pomogą dzieciom uzależnionym od komputera, mającymi problemy z emocjami czy agresją. Na pomoc psychologa w Gliwicach mogą też liczyć dorośli z depresją i małżeństwa w poważnym kryzysie (w trakcie lub po rozwodach), a także ludzie, którzy wolą formą terapii online – za pośrednictwem komunikatora internetowego.