Skip to content Skip to footer

Zalety i wady korzystania z portali randkowych

Coraz szybciej zwiększa się ilość osób korzystających z darmowych portali randkowych. Ludzie szukają na nich przygód, przyjaźni i wielkich miłości. Oczywiście opinie na temat takich portali są dość skrajne i niektóre bywają bardzo pozytywne, podczas gdy inne mają negatywny wydźwięk. Kto ma więc tutaj racje?

Największe zalety portali randkowych

Bardzo częstymi użytkownikami takich stron stają się osoby niesamowicie nieśmiałe. Dla nich zagadanie do nieznajomej kobiety na ulicy jest czymś kompletnie niemożliwym, a zaproszenie koleżanki na randkę bywa traumatycznym przeżyciem. Osoby nieśmiałe w Internecie mogą przełamać swoje największe lęki. W sieci nikt ich nie zna, dlatego spokojnie rozmawiają z potencjalnymi partnerami czy partnerkami, nie musząc od razu stawać z nimi twarzą w twarz.

Każdy darmowy portal randkowy skupia też w sobie całą masę użytkowników. To kobiety i mężczyźni w odmiennym wieku, pochodzący z różnych części świata. Serwisy tego rodzaju pozwalają więc na poznanie bardzo ciekawych ludzi. Każdy z nich jest inny i każdy ma swoją własną historię, którą chętnie opowiada innym.

Największe wady portali randkowych

Nie można jednak nie wspomnieć o wadach takich darmowych portali randkowych. Główną z nich jest to, że czasem ich użytkownicy nie reagują na sygnały wysyłane przez innych. Mężczyzna wysyła wiadomość do kobiety z jego snów, czeka na odpowiedź całymi tygodniami i wcale jej nie otrzymuje. Może to go mocno załamać i osłabić jego pewność siebie.

Teoretycznie każdy taki darmowy portal randkowy wymaga od nowego użytkownika zaprezentowania własnej osoby. Nie każdy jednak tworzy te opisy zgodnie z prawdą. Mężczyźni mówią, że są wolni, podczas gdy tak naprawdę od lat żyją z tą samą partnerką. Ciężko jest to ocenić, nie mogąc nawet porozmawiać na żywo z taką osobą.

Korzystać czy nie?

Czy zatem z takim darmowych portali randkowych powinno się korzystać? Oczywiście tak, ale trzeba to robić z głową. Nikt nie powinien od razu zakładać, że znajdzie na nich swoją wielką miłość. Nieczęsto taka sytuacja ma w ogóle miejsce.

Warto jednak docenić to, że na portalach randkowych można po prostu poznać mnóstwo ciekawych osób. Nie trzeba od razu zakładać z nimi rodziny i planować całej przyszłości związku. Czasem krótki internetowy flirt bywa znacznie przyjemniejszy od kolejnej nudnej randki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego Randkuj.my