Skip to content Skip to footer

Naturalne produkty są najzdrowsze

Coraz więcej osób ma świadomość, że styl życia i odżywiania się ma duży wpływ na ich zdrowie. Sięgają więc po produkty, które mu służą, a z diety eliminują wszystko, co może niekorzystnie wpłynąć na formę.

Bez nawozów i antybiotyków

Dobry producent zdrowej żywności ma w swojej ofercie produkty najwyższej jakości. Powstają one z plonów zebranych w gospodarstwach, które uprawy roślin i hodowlę zwierząt prowadzą w ekologiczny sposób. Nie używają sztucznych nawozów, a trzody nie dokarmiają odżywkami i nie podają zwierzętom antybiotyków, które mogą odkładać się w mięsie, a później niekorzystnie wpłynąć na zdrowie człowieka.Produkty, które powstają w ekologicznych gospodarstwach poddawane są ciągłej kontroli ich jakości. Wysokie standardy potwierdzają certyfikaty, które otrzymuje producent zdrowej żywności. Opatrzone są nim etykiety na opakowaniach. To najprostszy sposób by sprawdzić, czy sięgamy po produkt przyjazny naszemu zdrowiu.Widząc na opakowaniu certyfikat mamy gwarancję, że regularnie badane były nie tylko produkty, z których powstały np. przetwory. Proces przyznawania certyfikatu to również stała kontrola każdego etapu produkcji. Wszystko musi przebiegać według ustalonych procedur z zachowaniem odpowiednich standardów. Jeśli w jakimś momencie spada jakość, producent traci prawo do posługiwania się certyfikatem, a tworzonej żywności nie może określać jako eko, bio i zdrowa. Wart więc szukać oznaczeń na opakowaniach nawet produktów znanych od lat.

Bez chemii smakuje lepiej

Produkty, jakie tworzy producent zdrowej żywności smakują lepiej głównie dlatego, że nie maja w sobie żadnych sztucznych substancji. Nie dodaje się do nich sztucznych aromatów, zagęszczaczy i ulepszaczy. Wszystko, co jest potrzebne do uzyskania wysokich walorów smakowych, bierze się z naturalnych produktów.Sam proces produkcji nie różni się od tego, w jaki sposób przetwory tworzyły nasze babcie i prababcie. Często wykorzystywane są dokładnie takie same receptury. Stąd bierze się powiedzeniem, że smakuje jak u babci. Dżem zrobiony w naturalny sposób pachnie prawdziwymi owocami i również w smaku nie wyczuwa się chemicznych dodatków.Unikanie sztucznych dodatków, w jakie często bogata jest przetworzona żywność, zwiększamy szanse na unikniecie jakichkolwiek alergii pokarmowych. Ich przyczyna zazwyczaj jest jedzenie słabej jakości, do produkcji którego wykorzystywane są chemiczne barwniki i konserwanty.