Skip to content Skip to footer

Zalety implantów zębów

Niestety czasami zdarzają się sytuacje, w których pomimo dokładnej pielęgnacji, ciągle zdarza się stracić ząb albo nawet uzębienie. Takie przykre momenty mają oczywiście jak najbardziej także miejsce wśród mieszkańców większych miast takich jak Krakowa.Polecaną wówczas metodą są implanty Kraków. Jak przedstawiają się ich zalety?

Pełna funkcjonalność

Przede wszystkim takie implanty zębów Kraków charakteryzują się tym, że umożliwiają zachowanie pełnej funkcjonalności. Warto w tym momencie trochę wytłumaczyć, co to w ogóle są te implanty zębów Kraków oraz czemu akurat tak znakomicie wpływają na funkcjonalność.

Otóż mówiąc dość prosto, implanty Kraków są to sztuczne zęby umieszczone na śrubach. Pierwszym etapem zakładania implantu jest przygotowanie dna dziąsła oraz wkręcenie specjalnego wkrętu, umożliwiające drugi etap zabiegu, czyli wkręcenie śruby, co następuje średnio 2 – 3 miesiące później.

I tu właśnie ukryty jest ten sekret funkcjonalności implantów Kraków. Dzięki tak stabilnemu zamocowaniu oraz twardej strukturze doskonale imitującej ząb, implant umożliwia spożywanie każdego rodzaju pokarmu oraz nie kruszy się i nie łamie.

Świetny wygląd

Implanty zębów wykonane w Krakowie zapewniają nam również doskonały wygląd. Przede wszystkim bowiem świetnie imitują one naturalne zęby i są praktycznie nie do odróżnienia od innych zębów. Przypominają je zarówno pod kątem barwy, jak i kształtu. Warto jeszcze podkreślić, że implanty zębów ładnie wypełniają lukę, modelując rysy twarzy.

Co więcej warto wiedzieć, że luka ,która powstała w wyniku utraty zęba, ma znaczenie nie tylko kosmetyczne. Odmienny rozkład sił powoduje, że sąsiednie zęby są osłabione. Dlatego też wstawienie zębów niejako chroni pozostałe zdrowe zęby.

Proteza na implantach cena Kraków – alternatywna metoda

Jak zatem widać – implanty Kraków stanowią naprawdę doskonałe rozwiązanie. Co jednak możemy zrobić, jeśli z jakiegoś powodu doszło u nas do utraty większej ilości zębów albo i nawet całego uzębienia? Wówczas optymalną metodą jest proteza na implantach Kraków.

Co to jest? Cóż jest to doskonale wykonana proteza, z najlepszej jakości materiałów i z dużą dbałością o różne szczegóły i detale. Taka proteza osadzona jest na wspomnianych wyżej śrubach. Mówiąc krótko – posiada one wszystkie zalety implantów. Jest stabilna, pięknie imituje naturalne uzębienie i umożliwia pełne funkcjonowanie. Oczywiście jednak proteza na implantach cena Kraków jest wyższa niż w przypadku klasycznej, standardowej protezy, niemniej jednak warto zainwestować w nią.