Skip to content Skip to footer

Jak zaprojektować oryginalne opakowania kartonowe?

Modne i oryginalne opakowania reklamowe mogą okazać się wspaniałym wabikiem na potencjalnych klientów, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad projektami swoich opakowań. Wbrew pozorom przygotowanie porządnego opakowania kartonowego wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Producent opakowań oferuje nie tylko gotowe modele opakowań kartonowych, ale również daje możliwość swoim klientom zaprojektowania własnych wzorów na indywidualne zamówienie.

Najważniejsze zasady projektowania opakowań reklamowych

Biorąc pod uwagę największe marki z całego świata, prostota stała się kluczową mantrą projektów. Z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej opakowań reklamowych, które oparte są przede wszystkim na olbrzymiej ilości białej przestrzeni, czerni oraz bardzo prostych czcionek. Pamiętać należy jednak o tym, że w niektórych branżach proste opakowania kartonowe nie sprawdzą się najlepiej. Skromne projekty mogą okazać się dla konsumentów tanie, tandetne i nieoryginalne. Stosunkowo niewielka ilość dostępnych informacji na opakowaniach może wywoływać u klientów zmieszanie i frustrację. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zaprojektować oryginalne opakowania reklamowe powinny skorzystać z pomocy profesjonalnych firm.

Równowaga

W projektach nowoczesnych opakowań reklamowych należy zachować równowagę. Jeszcze kilka lat temu w modzie były głównie białe opakowania reklamowe. W dzisiejszych czasach produkty tego typu bardzo często kojarzone z dietetycznymi produktami i markami własnymi. Nadmierne używanie białych opakowań może wywołać u klientów zmieszanie i niepewność. Białe opakowania coraz częściej uważane są za tanie, nudne i mało oryginalne, dlatego też warto omijać je szerokim łukiem. Dopiero zachowując odpowiednią proporcję bieli na opakowaniu można odnieść olbrzymi sukces. Doskonałym pomysłem jest zrównoważenie białego tła mocnym kolorem i dynamiczną grafiką.

Jakość wykonania

Oryginalne projekty opakowań kartonowych to tak naprawdę połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jakość samego opakowania. Dobry producent opakowań powinien wykonywać swoje produkty z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Jeżeli projekt naszego opakowania zapięty będzie na ostatni guzik, ale niestety jakość będzie na niskim poziomie to cały urok szybko pryśnie.

Więcej na stronie producenta opakowań http://mmflex.pl/torby-i-produkty-papierowe/