Skip to content Skip to footer

Różne rodzaje torebek skórzanych

Torebki skórzane zawsze uważane były za taki element garderoby, który jest niemalże nie do zniszczenia, a raz kupiony może służyć nam przez wiele lat. Stąd też powód, dla którego torebki ze skóry bardzo często można spotkać w klasycznych, ponadczasowych fasonach – na taką galanterię moda nie przemija, a damskie torebki tego typu spokojnie można dopasować do różnych, nieraz całkowicie odmiennych i zaskakujących stylizacji. Torebki skórzane to jednak dość szeroka kategoria, która zawiera co najmniej kilka różnych propozycji produktów. Na co zwrócić uwagę decydując się na taki zakup? Jak świadomie kupować wyroby skórzane, aby rzeczywiście otrzymać wysoką jakość na jakiej nam zależy?

Skóra skórze nierówna czyli różne rodzaje torebek ze skóry

Skóra naturalna licowa jest chyba najbardziej podstawową i bliską naturze skórą, z której można wykonywać damskie torebki. To, co cenimy w niej najbardziej to bez wątpienia widoczna gołym okiem struktura. To, jak finalnie będzie wyglądała zależy od czasu jej garbowania, a także od zastosowanych garbników – tak powstają najszlachetniejsze skóry, do wykonania których użyto wyłącznie roślinnych garbników. Torebki wykonane z takiej skóry są bardzo delikatne w dotyku, posiadają widoczną fakturę i są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Trzeba się jednak liczyć z tym, że cena damskich torebek z takiej skóry może być dość wysoka. Ten rodzaj swobodnie można także poddawać lakierowaniu tak, aby stworzyć inne, ciekawe wersje tych samych torebek, jednak oczywiste jest to, że proces lakierowania zmienia całą warstwę powierzchniową skóry, jej wytrzymałość, a także wrażenia dotykowe.

Dwoina – tam, gdzie najważniejsza jest wytrzymałość

Wybierając w torebkach skórzanych firmy https://ladysu.pl/pl/c/Torebki/13 możemy znaleźć także produkty wykonane z dwoiny. To nic innego jak zestawienie dwóch warstw skóry: licowej oraz surowej i grubej warstwy spodniej zwanej dwoiną. Taki zabieg pozwala na zwiększenie wytrzymałości mechanicznej, a jednocześnie produkty w taki sposób wykonywane są zdecydowanie tańsze.

Nubuk – skóra o ciekawej strukturze

Alternatywą dla wyżej wymienionych skór w temacie damskich torebek jest nubuk. To nic innego jak inna postać skóry licowej – zeszlifowana po to, aby uzyskać ciekawą strukturę wierzchniej warstwy. Skóra nubuk również jest bardzo szlachetnym gatunkiem, z tego też względu jej cena może również być wysoka. Wykonane z niej torebki ze skóry potrafią być jednak zachwycające.

Chcąc kupić wysokiej jakości wyrób skórzany – musimy liczyć się z wyższą ceną niż w przypadku tak popularnych i ogólnodostępnych skór ekologicznych, czyli sztucznych. Jednakże, wykonane ze skóry naturalnej torebki damskie bezsprzecznie posiadają wyższą jakość i są ponadczasowe.