Skip to content Skip to footer

Żarówka LED alternatywą dla tradycyjnej żarówki

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle ważny w aranżacji każdego mieszkania; dzięki niemu można nadać pomieszczeniom przytulności i niepowtarzalnej domowej atmosfery. Obok tradycyjnych żarówek w sklepach można znaleźć tak zwane żarówki ledowe e14. Jak działają? Czemu stały się w ostatnim czasie tak popularne?

Żarówka LED alternatywą dla tradycyjnej żarówki

Skrót LED tłumaczony z języka angielskiego oznacza diodę emitująca światło (lighting emmiting diode). Powszechnie uznaję się, iż jest to półprzewodnik prądu, który w momencie jego przepływu – emituje falę energii, czyli światło widzialne. Diody LED różnią się między sobą, między innymi długością emitowanej fali. Według statystyk Żarówki ledowe e14 o mocy 10W mogą stanowić zamiennik dla tradycyjnej żarówki, pobierającej aż 75W. Zainwestowanie w żarówkę ledową e14 jest więc doskonałym sposobem na oszczędność.

Dlaczego żarówka ledowa e14 stała się hitem sprzedażowym?

Oprócz tego, że dzięki żarówce ledowej rachunki za prąd mogą dużo zmaleć, ma ona jeszcze jedną wielką zaletę. I jest to coś, co konsumenci lubią najbardziej: uniwersalność. Żarówka led e14 z małym gwintem świetnie sprawdzi się zarówno w lampce na biurku, jak również zamontowana w ściennym kinkiecie. Z powodzeniem może pełnić funkcję oświetlenia dekoracyjnego, ale wielu klientów decyduje się na używanie tego rodzaju żarówki LED jako główne źródło światła w pomieszczeniu – np. montując żarówkę ledową e14 w żyrandolu sufitowym w salonie.

Dostępność żarówek ledowych e14

Nie bez znaczenia dla konsumentów ma także dostępność danego produktu – nikt nie lubi przecież konieczności szukania żarówki czy innego przedmiotu w sklepach internetowych i stacjonarnych w nieskończoność. Zaletą żarówki led e14 jest jej dostępność. Można ją dostać w supermarketach, sklepach z akcesoriami oświetleniowymi oraz na licznych aukcjach internetowych. Jeśli chodzi o jej cenę, jest to kwestia zależna od wielu czynników, między innymi od marży, jaką narzuci sprzedawca (z tego powodu bardziej opłacalne jest kupowanie w hurtowniach)