Skip to content Skip to footer

Zastosowanie pojemników jednorazowych

Opakowania jednorazowe są dostępne niemal w każdym domu. Są niezwykle przydatne i użyteczne, zwłaszcza w kuchni. Można w nich przechowywać i transportować zarówno produkty spożywcze jak i inne rzeczy i produkty, które wymagają opakowania o określonym kształcie czy gramaturze.

Do czego służą opakowania jednorazowe.

Pojemniki jednorazowe najczęściej wykorzystywane są do przechowywania i przewożenia żywności. Zabezpieczają produkt przed uszkodzeniem, zabrudzeniem czy dostaniem się do niego kurzu czy innych niepożądanych substancji. Często spotykamy je w cukierniach, gdyż tego typu opakowania najlepiej nadają się do transportu ciast i ciasteczek. Najczęściej Pojemniki jednorazowe są szczelnie zamykane, co sprawia, że znajdujące się wewnątrz produkty dłużej zachowują świeżość. Ważne jest też to, że jednorazowe opakowania chronią ciasto przed niepożądanym zapachem z lodówki, który często występuje, jeśli przechowujemy w niej np. wędliny.

Opakowania jednorazowe dla branży gastronomicznej

Pojemniki jednorazowe to podstawowe wyposażenie niemal każdej restauracji serwującej jedzenie na wynos. Najczęściej są to opakowania styropianowe, które nie tylko chronią dania wewnątrz, ale zapobiegają szybkiej utracie ciepła, dzięki czemu dostarczony obiad będzie miał odpowiednią temperaturę.Pojemniki jednorazowe dla gastronomii są dostępne w różnej wielkości i pojemności. Dla dań, które nie wymagają dostawy w temperaturze kontrolowanej (np. sałatki czy przystawki) najczęściej wykorzystuje się opakowania plastikowe. Natomiast w przypadku dań obiadowych i wszystkich serwowanych na ciepło idealnie spisują się pojemniki jednorazowe styropianowe.

Bezpieczeństwo stosowania opakowań jednorazowych

Warto podkreślić, że wszystkie opakowania do przewożenia i przechowywania żywności (bez względu na to czy wykonane są z plastiku czy spienionego styropianiu) podlegają ścisłej kontroli i aby były wprowadzone do obiegu hurtownia opakowań jednorazowych musi upewnić się, że posiadają one określone certyfikaty i pozwolenia.Możemy być pewni, że każda uczciwa i rzetelna hurtownia opakowań jednorazowych sprzedaje wyłącznie certyfikowane pojemniki jednorazowe, które są zatwierdzone m.in. przez Państwowy Zakład Higieny.