Skip to content Skip to footer

Druk sublimacyjny na tkaninach

Drukowanie sublimacyjne w ostatnich latach staje się bardzo popularne. Ta metoda pozwala drukować graficzne obrazy i teksty na wielu różnych podłożach. Najczęściej spotykany jest druk sublimacyjny na tkaninach. Czym dokładnie jest drukowanie sublimacyjne? Jakie są zalety druku sublimacyjnego?

Druk sublimacyjny – kiedy się sprawdza?

Coraz częściej i chętniej sięgamy po rzeczy, które są niepowtarzalne i wyjątkowe. Masowa produkcja doprowadziła do tego, że wiele osób chce się wyróżnić. Można to zrobić, wybierając produkty spersonalizowane. Są one szeroko dostępne ze względu na metodę druku sublimacyjnego, która jest tania.

Szczególnie popularny jest druk sublimacyjny na tkaninach. Możemy zrobić koszulkę, która pokaże kim jesteśmy. Możemy także zrobić świetny prezent dla bliskiej osoby. Drukowanie na kubkach, piórnikach czy smyczach jest doskonałą formą reklamy. Taki gadżet możemy podarować klientom, którzy będą dobrze kojarzyć naszą markę.

Sublimacja na koszulkach – na czym polega proces drukowania sublimacyjnego?

Drukowanie sublimacyjne jest bardzo łatwą i szybką techniką drukowania. Druk wykonywany jest przy pomocy specjalnych tuszów, które są przyjazne środowisku.

Najpierw należy przygotować projekt. Może to być grafika lub tekst. Należy pamiętać, aby był to projekt wysokiej rozdzielczości. Następnie nadruk jest drukowany na specjalnym papierze transferowym, który w kolejnym etapie jest wkładany do prasy termotransferowej wraz z materiałem, na którym nadruk ma się znaleźć. Przy pomocy tej prasy cząstki barwnika z papieru przenikają w postaci gazowej do tkaniny.

Zalety druku sublimacyjnego na tkaninach i innych podłożach

Druk sublimacyjny jest tanią formą drukowania, dlatego jest dostępny dla każdego. Jest to także ekologiczna metoda, dzięki której nie szkodzimy środowisku. Metoda sublimacyjna druku sprawia, że nadruk jest niezwykle trwały. Sublimacja na koszulkach pozostaje w nienaruszonym stanie nawet po wielu praniach, prasowaniach i suszeniach.

Druk sublimacyjny może odbywać się na różnych podłożach, dzięki temu jest on dostępny od ręki. Technologia jest niedroga, dlatego nadruki możemy wykonać tanio i szybko.