Zbiorniki paliwowe w różnych rozmiarach cieszą się sporym zainteresowaniem tych przedsiębiorców, którzy potrzebują solidnych dostaw paliwa do obsłużenia większej liczby pojazdów. Znajdują zastosowanie w branży transportowej, zajmującej się budowlanką oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się samochody i maszyny wymagające oleju napędowego. Powszechnie stosowane są np. w dużych gospodarstwach rolnych, które obecnie są zmodernizowane i wykorzystują najnowocześniejsze technologie.
Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe- zalety
Zbiorniki paliwowe odznaczają się solidną konstrukcją i trwałością. Odpowiednio zabezpieczają paliwo przed wyciekaniem i sączeniem się, dzięki optymalnej szczelności. Przechowywanie paliwa w zbiorniku jest praktyczne i wygodne. Są również bezpieczne w eksploatacji, gdyż posiadają wszelkie wymagane certyfikaty, a ich dopuszczenie do użytku musi zostać zatwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy może posiadać różną pojemność, więc każdy użytkownik dobiera produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Paliwo przechowywane w zbiornikach nie traci swoich właściwości, a jego wartość napędowa pozostaje niezmieniona. Przechowywanie oleju w zabezpieczonych pojemnikach jest również istotne z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w danej firmie.
Budowa zbiorników paliwowych
Zbiorniki przeznaczone na olej napędowy muszą mieć solidną konstrukcję, dlatego też zazwyczaj wytwarza się je z polietylenu. Jest to materiał odporny na działanie kwasów, soli i zasad. Dobrze znosi zmiany temperatur i nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Niektóre zbiorniki posiadają wygodne układy dystrybucyjne, dzięki którym można generować przepływ oleju ze zbiornika w takim zakresie, jaki będzie wystarczał na potrzeby danego przedsiębiorstwa, czy gospodarstwa. Aby kontrolować zużycie oleju napędowego w firmie, wystarczy wówczas zastosować przepływomierz o dokładniejszych pomiarach, a także wyposażyć się w dłuższy wąż dystrybucyjny oraz mocniejszą pompkę. Wtedy jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować, ile paliwa zużywa się na co dzień lub w skali miesiąca, i wdrożyć stosowny plan oszczędnościowy, jeśli uznamy, że zużycie przekracza wyznaczone przez nas limity.