Skip to content Skip to footer

Zmiękczacze wody Warszawa – co dają?

W Polsce zmiękczacze wody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale tak naprawdę bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie są ich główne zadania i do czego służą. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy rzeczywiście opłaca się zainwestować w porządne zmiękczacze wody i w czym mogą nam pomóc.

Główne zadania zmiękczaczy wody

Najważniejszym zadaniem zmiękczaczy wody, jak łatwo się domyśleć jest oczywiście usuwanie twardości z wody. Dzięki zmiękczaczom woda lepiej się pieni, dzięki czemu będziemy zużywać mniej kosmetyków takich jak np. szampon, żele, czy zwykłe mydło. Przy miękkiej wodzie nie wytwarza się także bardzo uciążliwy kamień kotłowy oraz osad, dzięki czemu możemy zapewnić sobie doskonałą ochronę baterii sanitarnych.

Twardość wody tak naprawdę zawdzięczamy nie tylko solom magnesu, ale również solom wapnia, które szybko wytrącają się z wody pod postacią osadu i kamienia. Sole magnesu i wapnia przedostają się do wody w wyniku kontaktu z skałami oraz glebą, które jak powszechnie wiadomo w swoim składzie mają magnes i wapń.

Podział twardości wody

W dzisiejszych czasach twardość wody możemy tak naprawdę podzielić na dwie różne kategorie. Pierwszą z nich jest twardość węglanowa, która wynika z obecności w wodzie magnezu i wodorowęglanów wapnia. Drugą kategorię tworzy twardość niewęglanowa, która wynika z obecności siarczanów i chlorków wapnia. Suma dwóch tych twardości (twardość węglanowa i niewęglanowa) wypływa na ogólną twardość wody.

Przy 0÷4 mamy do czynienia z bardzo miękką wodą, przy 4÷8 z miękką wodą, przy 8÷20 z twardą, natomiast przy ogólnej ocenie ponad 20 mamy do czynienia z bardzo twardą wodą.

Co dają nam zmiękczacze wody Warszawa

Według bardzo wielu producentów i samych użytkowników profesjonalne zmiękczacze wody mogą zapewnić nam lepsze zdrowie. Stosowanie tych urządzeń, może ochronić nasz organizm przed wieloma groźnymi chorobami. Zmiękczacze wody zabezpieczą nas na przykład przed kamieniami nerkowymi, alergiami, chorobami oczu, a nawet marskością wątroby, która jest bardzo niebezpieczna.

Bardzo czysta szyba od kabiny prysznicowej, lepszy smak potraw, czyste szklanki, kubki i kieliszki, to także jedne z największych korzyści jakie niesie stosowanie zmiękczaczy wody. Wspomnieć warto również i o tym, że dzięki miękkiej wodzie będziemy mieć również miękkie i bardzo miłe w dotyku włosy. Korzyści stosowania zmiękczaczy wody jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto z nich skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy ze Rosmosis