"W na­turze człowieka leży rozsądne myśle­nie i nielo­giczne działanie" - François Anatole Thibault

Pojemniki KLT niezbędne do transportu produktów

Pojemniki KLT niezbędne do transportu produktów

Dla producentów rozmaitych dóbr niezwykle istotne jest zachowanie odpowiednich standardów podczas transportu rzeczy na różne odległości. W licznych branżach, szczególnie w branży motoryzacyjnej oraz podobnych, używa się pojemników KLT. Choć z zasady proste w budowie, są na tyle praktyczne, że używa się ich w wielu firmach. Zastosowanie takich pojemników wpływa pozytywne na działanie firmy już na etapie produkcji, jak również w czasie transportu wytworzonych rzeczy do kolejnych zakładów lub klientów. Różnorodność pojemników pozwala na zastosowanie ich do wielu celów.

Pojemnik KTL – wygodny sposób przechowywania

We współczesnym przemyśle liczy się szybkość wytwarzania dóbr oraz również szybka ich dostawa do kolejnych miejsc obróbki, oraz finalnie do klientów. Dostępne w szerokiej gamie pojemniki KLT, czyli pojemniki małoformatowe, posiadają szereg cech, dzięki którym można sprostać takim wymogom. Są one uniwersalne, odporne na działania wielu chemikaliów, niedrogie, a w razie uszkodzenia nadają się do recyklingu. To właśnie sprawia, że skrzynka KTL jest często spotykanym elementem wyposażenia na halach produkcyjnych oraz na magazynach.

Skrzynka KTL i jej wielkości

Zaleta pojemników KLT jest też to, że dostępne w co najmniej kilkudziesięciu różnych wariantach. Poszczególne warianty różnią się przede wszystkim rozmiarami, czyli wysokości, szerokością i długością. To sprawia, że pojemniki KLT łatwo dopasować pod względem rozmiaru do potrzeb danego wytwórcy. Pomimo iż występują one w wielu różnych rozmiarach, są one zgodne ze standardami i pasują idealnie do transportu na paletach Euro i ISO. Rozmiary są ustalane tak, aby pasować do innych ustandaryzowanych typów składowania, jakie stosuje się w logistyce, zarówno w magazynach, jak i w transporcie.

Pojemnik KTL i jego zalety

Zalet, jakimi charakteryzuje się skrzynka KLT – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/vda-klt-range/ jest wiele. Poza dużym wyborem rozmiarów, o ich popularności wśród producentów rozmaitych dóbr decydują też inne. Na pewno należy do nich to, że pojemniki KLT są wykonane z uniwersalnego tworzywa sztucznego, odporne na zniszczenia, łatwe do mycia, a w razie, gdy ulegną zniszczeniu są one względnie tanie i poddają się recyklingowi. Posiadają one też chwyty umożliwiające ręczne przenoszenie oraz wypustki, które powalają na korzystanie z automatycznych urządzeń do przenoszenia z miejsca na miejsce. Krawędzie boczne są wzmocnione, co pozwala na składowanie pojemników jeden na drugim bez obawy o zgniecenie. Na pojemnikach KLT można umieszczać etykiety z informacją o zawartości. Istnieją też wersje z pokrywami, a także wersje składane.