Skip to content Skip to footer

Jakie grunty inwestycyjne są warte uwagi?

Oczywiście, sposobów na zarobienie pieniędzy poprzez inwestycje jest całe mnóstwo. Niestety, wiele inwestycji nie daje oczekiwanego zwrotu. W co warto więc inwestować, aby faktycznie na tym zarobić? Odpowiedzią mogą być grunty inwestycyjne. Co to takiego i w jakie grunty warto wkładać pieniądze?

Inwestycja w grunty pod osiedla

Niewątpliwie, kupowanie gruntów inwestycyjnych jest przeznaczone dla bardzo zamożnych inwestorów. Większość z nich stanowią firmy deweloperskie, choć prywatni inwestorzy również się zdarzają. W grunty pod osiedla trzeba włożyć bardzo dużo pieniędzy. Niezależnie w zasadzie od tego, gdzie znajdują się dane grunty, wydatek jest olbrzymi. Niemniej jednak, w niektórych lokalizacjach ceny są wyższe, a w innych nieco niższe.

Generalnie, w miastach, w których mieszka więcej niż 100 tys. mieszkańców, ceny gruntów inwestycyjnych pod osiedla są zwykle o wiele wyższe. Jednakże, czasem również w bardzo małych miastach ceny okazują się być zaskakująco wysokie. Ma to miejsce w miejscowościach rozwijających się ,w których powstają nowe miejsca pracy.

Inwestycja na lata

Oczywiście, inwestycja w grunty inwestycyjne nie daje nigdy szybkiego zwrotu kapitału. Potrzebnych jest wiele lat, zanim zacznie się poważnie zarabiać na gruntach inwestycyjnych. Dotyczy to w zasadzie każdego rodzaju ziemi, niezależnie od tego, co jest na niej budowane.

Czasami inwestycje teoretycznie zaczynają się zwracać dość szybko. W praktyce jednak, na początku jest to bardzo niewielki zwrot. Trzeba więc być cierpliwym i nie opierać wyboru inwestycji na podstawie potencjalnego szybkiego zarobku, lecz raczej na podstawie dokładnych wyliczeń. Trzeba też brać pod uwagę inflację. Chodzi o to, że zarabiane w przyszłości pieniądze będą mniej warte niż teraz.

Nowe sklepy

Bez wątpienia, wraz z nowymi osiedlami powstają również nowe sklepy. Mowa tutaj zarówno o przeróżnych supermarketach czy sklepach branżowych, jak i o całych galeriach handlowych. Jednych i drugich jest dziś już bardzo dużo, jednak do miast wciąż zjeżdżają nowi mieszkańcy. Dlatego też, nadal jest duże zapotrzebowanie na tego typu placówki.

Wydaje się więc, że nabycie gruntów inwestycyjnych pod różnorodne placówki handlowe nadal jest całkiem sensowne. Niemniej jednak, kwestią kluczową jest tutaj na pewno wybranie właściwej lokalizacji. Chodzi o to, że w niektórych miejscach jest już duży przesyt sklepami i po prostu brakuje tam dzisiaj nowych klientów.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne