Skip to content Skip to footer

Masaż endermologiczny dla każdego

Bardzo wielu z nas marzy o tym, aby mieć piękne, zgrabne ciało, które będzie zadbane, ale przede wszystkim jędrne. Aby taki efekt uzyskać, warto wypróbować różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do takich właśnie zabiegów należy endermologia. Masaż endermologiczny staje się coraz popularniejszy także poprzez swoje właściwości odmładzające. Dodatkowo można też wyróżnić działanie terapeutyczne i przeciwbólowe masażu, które to kwestie również nie są bez znaczenia.

Endermologia dociera tam, gdzie klasyczny masaż nie dociera

Endermologia Katowice jest swego rodzaju masażem, ale ponieważ jest wykonywana przez specjalną maszynę – pozwala uzyskać znacznie lepsze rezultaty. Pacjent ubierany jest w specjalny kombinezon, a aparat wykonujący masaż endermologiczny jest wyposażony w dwie rolki, pomiędzy którymi pod ciśnieniem zasysana jest skóra. W efekcie pomiędzy rolkami skóra układa się w charakterystyczną falę, a stymulacja sięga głębokich warstw skóry, takich jak tkanka łączna. Żaden preparat ani środek kosmetyczny nie wnika tak głęboko w skórę i nie stymuluje jej tak dogłębnie jak endermologia. Stąd popularność zabiegu, który dla najlepszego efektu powinien być przeprowadzany seriami. Efekty są widoczne już po niedługim czasie wykonywania masażu.

Odpowiednia stymulacja to ujędrnianie, ale i odmładzanie

Efektem endermologii jest przede wszystkim ujędrnianie skóry. Staje się ona bardziej sprężysta i pobudzona. Masaż pozwala także na pobudzenie fibroblastów obecnych w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu są one w stanie produkować więcej elastyny i kolagenu. Endermologia Katowice uelastycznia więc skórę, a także jest w stanie wygładzić drobne zmarszczki oraz złagodzić kontur twarzy. Dzięki zabiegowi wykonywanemu na twarzy czy na dekolcie można powalczyć o młodszy wygląd skóry, ale i sprawić, aby była przyjemna w dotyku, wygładzona i wyraźnie odbudowana.

Na co jeszcze możemy liczyć korzystając z endermologii?

Zabieg ten może też znacząco poprawić nam krążenie, gdyż dodatkowo pobudza obieg limfy w organizmie. Pozwoli też pozbyć się niewielkich obrzęków, a także różnych dolegliwości bólowych. Na zabieg warto zdecydować się chociażby z ciekawości co do tego, czy jest to faktycznie skuteczne i jak sprawdza się w praktyce, tym bardziej, że jedna sesja masażu nie kosztuje aż tak dużo – około 130 zł. Niezależnie od tego, na czym najbardziej nam zależy – zabieg jest wart uwagi, powinien jednak być wykonywany w renomowanych klinikach przez fachowców, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie.