Skip to content Skip to footer

Aranżacja sypialni – wybór lampy

Sypialnia to wyjątkowe miejsce, a przy tym bardzo intymne. O ile w salonie, czy w kuchni goście to nic nadzwyczajnego, o tyle do sypialni już się nie wpuszcza przeważnie nawet rodziny. Nie oznacza to jednak, że należy mniejszą wagę przywiązywać do jej wystroju. Wręcz przeciwnie lampy wiszące stylowe do sypialni, to dodatek, o którym nie można zapomnieć pod żadnym pozorem.

Jak stylowo urządzić sypialnię?

W dzisiejszych czasach na topie jest minimalizm, jako dominujący trend w wystroju wnętrz. Jego założenia są bardzo proste – im mniej dodatków, tym lepiej. Oczywiście dopuszcza się dodatki funkcjonalne, należy też zadbać o to, aby były one odpowiedniej jakości. Doskonałym przykładem funkcjonalnego dodatku przy wystroju wnętrz będą lampy do sypialni stylowe.

Gustownie i funkcjonalnie – stylowe lampy wiszące

Absolutną podstawą przy doborze oświetlenia do pomieszczenia sypialnego są lampy wiszące. Stylowe lampy wiszące sprawią, że w sypialni będzie nie tylko jasno, ale przede wszystkim elegancko, a zarazem przytulnie. Lampy wiszące stylowe można skomponować razem z modnymi kinkietami czy z lampą podłogową. Ważne, aby były utrzymane w tym samym stylu, w przeciwnym razie może zostać zaburzona harmonia wnętrza.

Na własną rękę czy z pomocą architekta wnętrz?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy urządzać sypialnię według własnego gustu, czy może skorzystać z doświadczenia profesjonalnego dekoratora wnętrz. Zasadniczo, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jak to przeważnie bywa, najlepsze rozwiązanie zależnie jest od przynajmniej kilku czynników, chociażby od zasobności portfela, bo nie da się ukryć, że usługi dekoratora wnętrz to całkiem spory wydatek. Jednak taka pomoc niekiedy okazuje się na wagę złota. Dzięki bogatemu doświadczeniu osoba aranżująca wnętrze sypialne pomoże dobrać lampy do sypialni stylowe, zarówno te wiszące, jak i stojące.

Ile źródeł światła?

To, czy w sypialni wystarczy jedno źródło światła w postaci stylowej lampy wiszącej czy też konieczne będą dodatkowe punkty świetlne będzie zależeć od wielkości pomieszczenia, a także od indywidualnych upodobań jego użytkowników. Jeżeli na przykład ktoś lubi czytać książkę przed snem, to warto pomyśleć o zakupie niewielkiej lampki na stolik nocny. Stylowe abażury z pewnością wprowadzą wyjątkowy klimat do każdego wnętrza.