Skip to content Skip to footer

Marketing w sieci. Zagadnienia i charakterystyka

Jedną z form marketingu, najbardziej powiązaną z działalnością w sieci jest tzw. mobile marketing. Jest to forma marketingu, która osiąga znacznie wyższe wskaźniki skuteczności, jak w przypadku tradycyjnych form reklamy.

Skuteczność e-marketingu wyrażona w procentach

W porywach może osiągnąć nawet 25% wzrostu sprzedaży, dzięki wdrożeniu tych technik w działalność marketingową przedsiębiorstwa. Duża skuteczność takiej formy działań reklamowych związana jest z popularyzacją urządzeń mobilnych w społeczeństwie. Smartfony czy tablety stają się coraz tańsze, a za razem bardziej funkcjonalne. Użytkownicy, szczególnie młodzi, bardzo rzadko rozstają się z urządzeniami mobilnymi, a więc łatwiej jest wpływać na ich uwagę umieszczając przekazy reklamowe np. w grach na telefon czy aplikacjach używanych przez konsumentów.

Ruch w sieci, a kreowanie internetowych przekazów reklamowych

Marketing online nie powinien odbiegać formą od znanych już rozwiązań. Co prawda zdarzają się pewne wyjątki, jednakże oddziałują one na określoną grupę odbiorców. Aby osiągnąć sukces, należy podejmować działania już znane, sprawdzone przez specjalistów i fachowców z branży. Nie zawsze efekty działalności marketingowej będą namacalne; wiele zależy od indywidualnych predyspozycji osoby wdrażającej koncepcje. Jeśli nie czujemy się na siłach – skorzystajmy z pomocy specjalistów, którzy kolokwialnie mówiąc, rosną w internecie jak grzyby po deszczu. Skutkuje to nie tylko dużym wyborem i rosnącą konkurencją, ale zwiększa także ryzyko wybrania specjalisty marketingowego nie znającego się na rzeczy.

Mnogość „fachowców”, deficyt specjalistów

Nic dziwnego, że większość działań marketingowych w internecie, w ramach tzw. marketing online, spada w odmęty „cyber-rzeczywistości” i nigdy nie wraca do obiegu ogólnego. Tylko nieliczne przypadki mają siłę się przebić do świadomości obiorów i zabłysnąć, gwarantując przedsiębiorcy ogromny sukces wizerunkowy. Nie ma jednak na to jednoznaczniej recepty, dlatego e-marketing będzie zawsze skrywał duże tajemnice. Nie wystarczy tutaj wykupić tysiąc kasetonów i zamontować tablice ogłoszeniowe na każdym miejskim skrzyżowaniu. Tutaj liczy się refleks, otwarty umysł i ogromna kreatywność, która może przynieść ogromy sukces zwieńczony bogaceniem się firmy.