Skip to content Skip to footer

Buty damskie na koturnie – wygoda i elegancja

Buty są bardzo ważną częścią damskiej garderoby. W zależności od pory roku, okoliczności, ubioru kobiety wybierają odpowiednie obuwie. Buty na koturnie swoje początku mają już w starożytnej Grecji. Koturn wykonany był wtedy na kilku warstw skóry, buty były ciężkie, ale spełniały swoje funkcje. Aktorzy grający w greckim teatrze byli lepiej widoczni.

Buty damskie na koturnie – polecane na każdą okazję

Fenomen koturna widoczny jest od starożytności, aż po dziś dzień. To dzięki szerokiemu zastosowaniu koturna w tworzeniu obuwia. Projektanci badając rynek, sprzedaż uznali, że kobiety bardzo dobrze czują się w butach na koturnach. Był popyt, zatem pojawił się wzrost podaży. Dlatego też zaczęli eksperymentować, powstały sandały, trampki, półbuty, botki, a nawet kozaki na koturnie. Obuwie damskie na koturnie dostępne i polecane są na każdą porę roku, w upalne lato i mroźną zimę. Kobieta może cały rok chodzić w butach na koturnie i czuć się atrakcyjnie.

Dlaczego kobiety tak chętnie wybierają buty na koturnie?

Kobiety nie bez przyczyny wybierają obuwie na podwyższeniu. Mają one sporo zalet i kobiety o tym wiedzą, przede wszystkim wysmuklają sylwetkę oraz wyszczuplają nogi. Do tego nie można zapominać o wygodzie, w szpilkach kobieta może szybko stracić równowagę, koturn jest znacznie bezpieczniejszy. Szczególnie koturn na szerokiej platformie polecany jest na długie spacery. Buty damskie na koturnie to połączenie wygody i elegancji, dlatego też taka popularność wśród kobiet.

Do jakiego stroju dobrać obuwie na koturnie?

Nie jest trudne wybrać strój do którego pasowałyby buty na koturnie. Są one dostępne w wielu fasonach, dlatego też pasują do różnych stylizacji. Kobieta przez cały rok może cieszyć się z wygody, a jednocześnie czuć się kobieco i elegancko. Buty na obcasie nie mają tak szerokiego zastosowania, są o wiele mniej praktyczne. Nie każda kobieta lubi i potrafi chodzić w butach na obcasie. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, nie mówiąc także o bolących stopach, czy kręgosłupie.