Skip to content Skip to footer

Co jest dobre na kaca?

Kac jest stanem, z jakim wiele osób, które nie unikają pica alkoholu, na pewno miało do czynienia. Jest to szereg objawów, jakie pojawiają się po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Nie jest to stan przyjemny, dlatego nie ma chyba takiej osoby, która nie miałaby nieprzyjemnych wspomnień po przesadzeniu z alkoholem. Stąd tak usilne poszukiwania jak najlepszego sposobu na kaca. Co zatem pomaga najlepiej w zwalczeniu syndromu dnia następnego?

Mnóstwo sposobów na kaca

Różni ludzie jednak różnie reagują na wypicie dużych ilości alkoholu. Są tacy szczęśliwcy, którzy twierdzą, że nigdy nie miewają kaca, nawet po wypiciu dużych ilości alkoholu. Poszczególne sposoby na kaca z drugiej strony mają różnoraki skutek. U jednych osób się sprawdzają, u innych nie. Wiele osób twierdzi, że wie, co jest dobre na kaca, i że ma skuteczne i sprawdzone metody na to, aby na drugi dzień po dobrej zabawie zakrapianej alkoholem czuć się dobrze.

Jakie są najczęstsze objawy kaca?

Mianem kaca określa się szereg objawów, jakie pojawiają się u człowieka po spożyciu alkoholu. Zazwyczaj ujawniają się one na drugi dzień, po przebudzeniu. Zestaw objawów kaca może być różny u różnych osób. Są też i tacy, którzy nie odczuwają negatywnych skutków, a jeśli nawet to szybko im one mijają. Wszystko zależy, nie licząc ilości wypitego alkoholu, od zdolności organizmu do przetworzenia alkoholu i szybkości jego wydalenia. Jeśli chodzi o kac objawy najczęściej wymieniane to m.in. nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, obniżony nastrój, nadwrażliwość na światłość i inne bodźce, a także brak apetytu. Jest to oczywiście efekt zatrucia organizmu. U jednych osób stan taki mija szybciej, u innych trwa dłużej.

Co jest dobre na kaca?

Można powiedzieć, że najlepszym sposobem na kaca jest nie pić alkoholu. Wśród metod na to, aby zredukować do minimum objawy kaca, są takie, które należy zastosować przed lub w trakcie spożywania alkoholu, jak i takie, które pomagają już na drugi dzień. Najlepiej jest spożywać alkohol rozsądnie, ale w dobrym towarzystwie nie jest to łatwe. Chcąc zwalczyć kac objawy można zredukować poprzez spożywanie naturalnych produktów lub medykamentów. Poza tabletkami na kaca, jakie można kupić w aptece, pomocne są naturalne metody. Polecane jest wyspanie się, orzeźwiający prysznic lub kąpiel, picie wody lub innych napojów, np. mocnej kawy lub herbaty. Wielu osobom na objawy kaca pomaga jedzenie potraw o wyrazistym smaku, np. kwaskowych.