Skip to content Skip to footer

Zalety zastosowania żelu do paznokci

Jeszcze do niedawna żel do paznokci kojarzył się z nienaturalnie wyglądającymi dłońmi. Działo się tak dlatego, że w naszym kraju brakowało wykwalifikowanych stylistek, a z tego typu manicure korzystało niewiele kobiet. Dziś paznokcie żelowe wyglądają pięknie, naturalnie i sprawiają, że dłoń jest zadbana. Dla kogo jest przeznaczony ten typ manicure?

Żel do paznokci wzmocni słabą płytkę

Naturalnie bardzo cienka płytka paznokcia występuje u wielu kobiet. Niekiedy można ją przyrównać wręcz do papieru. Rwie się i uszkadza na skutek normalnych prac domowych, zaś jeżeli w pracy narażona na większe obciążenia, paznokcie nie wytrzymują i łamią się bardzo głęboko, co powoduje duży ból i nie wygląda dobrze.

Rozwiązaniem jest nałożenie żelu do paznokci. Można w ten sposób stworzyć krótkie, ale mocne paznokcie. Nie straszna im praca w wodzie, na magazynie przy towarze i w innych miejscach, gdzie płytka paznokcia jest narażona na uszkodzenia. Dzięki temu wreszcie palce będą wyglądać dobrze.

Kiedy nie da się zapuścić paznokci naturalnych

Wiele pań nie może zapuścić paznokci naturalnych właśnie ze względu na to, że są bardzo słabe i ciągle trzeba je skracać. Rozwiązaniem na to jest żel do paznokci użyty na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na pokryciu paznokcia warstwą żelu. Wtedy można spokojnie poczekać kilka tygodni aż płytka podrośnie i ładnie ją uformować.

Druga metoda polega na nałożeniu żelu do paznokci w taki sposób, by przedłużyć płytkę. Robi się to na formie, której brzegi podkłada się pod paznokieć. Można go przedłużyć do dowolnej długości. Później po utwardzeniu w lampie, paznokieć opiłowuje się w dowolnie wybrany kształt.

Pomoc przy nawyku obgryzania paznokci

Wiele pań nie może sobie poradzić w obgryzaniem paznokci i robią to głęboko, aż do krwi. Tymczasem nałożenie żelu do paznokci na naturalną płytkę sprawia, że staje się ona twarda i nie sposób jej przegryźć. To jedyna metoda na to, by uratować zniszczone paznokcie i pozwolić im chociaż trochę odrosnąć.

By manicure był jeszcze ładniejszy, można użyć kolorowego żelu lub na produkt bezbarwny albo mleczny nałożyć zwykły lakier czy też lakier hybrydowy. Dzięki temu klientka nie musi myśleć o stanie paznokci nawet 3-4 tygodnie a dłonie wyglądają pięknie.

Szablony do przedłużania paznokci kupić można na Chiodo.pl