Skip to content Skip to footer

Podniebne szybowanie

Rodzaj podniebnej rekreacji to rodzaj rekreacji znacznie podnoszący adrenalinę. Wśród wielu hobbystów są osoby, które skoki spadochronowe uwielbiają i są one dla nich wspaniałą formą spędzania wolnego czasu.

Połknięcie bakcyla, zaczyna się od dokładnego poznania sportu, a jest to możliwe przy bliższym poznaniu rozrywki. W tym celu organizowane są szkolenia AFF.

NA CZYM POLEGA SZKOLENIE AFF?

Szkolenie AFF to sposób na nauczenie spokojnego spadania ze spadochronem. Metoda ta znana jest od wielu lat i polega na oddaniu skoku spadochronowego wraz z instruktorem. W czasie skoku, przedsięwzięcie jest filmowane a potem każdy skok jest oglądany i omawiany.
Przy skokach spadochronowych ważne jest by skok był jak najlepszy, nie za szybki, bezpieczny i płynny. Szkolenia AFF nie trwają długo, około 4 dni, wszystko jest zależne również od warunków pogodowych. Podczas danego szkolenia uczestnik uczy się o skokach spadochronowych teoretycznie i odbywa skoki praktycznie.

SKOKI PODCZAS SZKOLEŃ AFF

Wszystko zależy od rodzaju kursu na jaki się uczestnik zapisze. W trakcie określonego szkolenia AFF może wykonać 5 skoków z dwoma trenerami, 1 skok z jednym trenerem, 7 skoków z dwoma lub nawet 5 z jednym trenerem.
Skoki wykonywane są z wysokości 4000 m, są filmowane po to by potem każdy skok móc obejrzeć oraz przedyskutować. Uczeń i instruktor, podczas skoku mają radiotelefony, przez które porozumiewają się w powietrzu. Po otwarciu spadochronu, uczestnik szkolenia AFF jest dokładnie instruowany przez instruktora.

ASEKURACJA PODCZAS SKOKÓW

Po oddaniu skoku spadochronowego, podczas szkolenia każdy jego uczestnik jest jak najbardziej bezpieczny. Szybuje w przestrzeni powietrznej razem z instruktorami, którzy go asekurują, ponadto cały czas jest z nimi w kontakcie.
Jeżeli ktoś idzie na szkolenie AFF to na pewno ma odwagę na wykonanie skoków spadochronowych.

50 SEKUND SPADANIA

Każdy odbyty lot spadochronowy to około 50 sekund spadania i 6 minut lotu ze spadochronem o otwartej czaszy. Niesamowite wrażenia, cisza i wspaniałe widoki, warte to wszystko jest ryzyka, które podejmują uczestnicy szkoleń AFF.

UKOŃCZONY KURS

Ukończony kurs daje książeczkę skoków, do której wpisuje się kolejne skoki, a ponadto daje informację o uzyskanych kwalifikacjach.

Na kursy spadochronowe i szkolenia AFF zapiszesz się na plstrefa.pl