Skip to content Skip to footer

Co powinno się wiedzieć o klejach przemysłowych?

Kleje przemysłowe są coraz bardziej obecne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zastępują tradycyjne łączenia mechaniczne. Są pełne substancji chemicznych, ponieważ muszą być bardzo trwałe. Powierzchnie klejone za pomocą klejów przemysłowych nie mogą się rozklejać.

Różnica pomiędzy klejem przemysłowym a zwykłym

Kleje przemysłowe, w przeciwieństwie do zwykłych, maja bardzo mocne zapachy. Są one szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, jeśli używa się ich bez zabezpieczeń. Przy wyborze odpowiednich klejów przemysłowych potrzeba zastosowania pewnych zasad. Po pierwsze bardzo ważny jest fakt, do czego będzie używany klej, a także jakie powierzchnie będzie musiał skleić. Przy wyborze odpowiedniego kleju dobrze jest zwrócić uwagę na to jaką ma gęstość, na czas jakiego będzie potrzebował do utwardzenia, łączenia i wysychania. Kleje przemysłowe muszą być odporne na wodę, oleje, kwasy, wysokie temperatury, czy uszkodzenia mechaniczne. W zależności od sytuacji klej przemysłowy powinien być mniej lub bardziej elastyczny.Przy wyborze klejów zwykłych wystarczy tylko dopasować go do powierzchni, którą chcemy skleić. Nie jest on również bardzo szkodliwy dla człowieka. Można go także używać w normalnych warunkach. Zarówno kleje zwykłe jak i przemysłowe mogą występować w postaci żelu, sztyftu, płynu albo jako masa.

Rodzaje klejów przemysłowych

Na rynku obecnych jest wiele gatunków klejów przemysłowych, które różnią się pomiędzy sobą składem chemicznym, komponentami. Kleje cyjanoakrylowe wykorzystuje się do sklejania małych elementów, natomiast do mocniejszych, bardziej trwałych elementów używa się klejów metakrylowych. Kleje anaerobowe to doskonałe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju zabezpieczeń. Do połączenia ze sobą różnych materiałów wykorzystuje się kleje na bazie polimerów.W bogatej ofercie klejów przemysłowych są również takie, które sklejają powierzchnie na gorąco. Wykorzystywane są najczęściej w budownictwie, poligrafii, skleić nimi można kartony i materace, wykorzystywane są także w przemyśle motoryzacyjnym.Wszystkie rodzaje klejów przemysłowych maja bardzo wygodne i nowoczesne aplikatory. Wszystkie rodzaje klejów można kupić w dobrych składach budowlanych, stacjonarnych i internetowych.

Kleje przemysłowe dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.