Skip to content Skip to footer

Krążki linowe do lin stalowych

Krążek linowy to bardzo ważny element, który znajduje zastosowanie w wielu branżach i firmach. Krążki linowe używane są do prowadzenia lub zmiany kierunku lin. Jest to także znakomity element, który stanowi w układzie linowych część wyrównawczą.

Krążki linowe – zastosowanie

Krążki linowe do lin stalowych stosowane są w przedsiębiorstwach, w których dźwiganie bardzo ciężkich betonowych lub stalowych części jest na porządku dziennym. Krążki są bardzo pomocne podczas różnych prac montażowych, a także przeładunkowych. Krążek posiada zazwyczaj rowek linowy, dzięki któremu lina lub łańcuch nie ześlizgnie się.

Krążki linowe zwane są także kołami linowymi, bloczkami lub blokami. Wykonane najczęściej z grubego metalu, który osadzony jest na łożyskach. Najczęściej stosowany w windach, dźwigach i osprzęcie żeglarskim.

Charakterystyka krążków linowych

Krążki wykonane są przeważnie z żeliwa lub stali nierdzewnej. Krążki mogą być pojedyncze lub podwójne. Niektóre z nich posiadają dodatkowy uchwyt. Stosować można jest w bardzo niskich i wysokich temperaturach. Wiele z nich ma zastosowanie od -20 do 100 stopni Celsjusza. Jeśli zachodzi taka konieczność, to niektóre modele posiadają ochronę antykorozyjną.

Krążki linowe można znaleźć w wersji z różnymi łożyskami. Najczęściej stosowane są łożyska walcowe, kulowe oraz ślizgowe. Każdy krążek posiada maksymalny udźwig, który nie może zostać przekroczony. Wyróżnia się krążki stałe i przesuwne. Krążek stały posiada blok nieruchomy, a przesuwny blok ruchomy.

Gdzie kupić krążki linowe do lin stalowych?

Chcąc kupić dobrej jakości krążki linowe, należy skorzystać z oferty sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu niezbędnego w przemyśle. Są to przedmioty, które muszą spełniać wszelkie normy stosowane na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Muszą posiadać niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzają ich wysoką jakość.

Na rynku jest wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży nie tylko krążków do lin stalowych, ale także innych akcesoriów związanych z hydrauliką siłową. Są to podnośniki i dźwigniki, zawiesia łańcuchowe, liny stalowe, haki, pasy mocujące i wiele innych produktów. Kupując w takim sklepie można od razu kupić inne niezbędne akcesoria tego samego producenta i tej samej jakości.

Krążki linowe do lin stalowych dostępne są w ofercie Cecho.