Skip to content Skip to footer

Czy warto stać się importerem odzieży używanej?

Spośród wielu pomysłów na prowadzenie działalności gospodarczej, import odzieży używanej wydaje się pomysłem co najmniej nietrafionym, a na pewno trudnym do zrealizowania. Nie jest tak. Import odzieży używanej i jej późniejsza sprzedaż, może być szansą na duży zarobek.

Dlaczego warto?

Należy powiedzieć wprost, że polskie społeczeństwo nie należy do społeczeństw bogatych. Polacy oszczędzają na czym tylko mogą, również na odzieży, dlatego wiele osób nawet nie myśli o kupowaniu odzieży nowej, która w sklepach odzieżowych i galeriach kosztuje bardzo dużo. Z tego między innymi powodu, popularność sklepów z odzieżą używaną jest spora. Można je znaleźć w każdym mieście, najczęściej w danym mieście jest ich co najmniej kilkanaście, w dużych miastach nawet kilkaset. Każdy z tych sklepów istnieje, generuje obroty i musi gdzieś zaopatrywać się w odzież do sprzedaży. Miejscem zakupów, jest z reguły hurtownia odzieży używanej. Importerzy odzieży używanej właśnie tam dostarczają towar, niekiedy też sami prowadzą takie hurtownie. Importowanie odzieży używanej i sprzedawanie jej sklepom i innym odbiorcom, jest więc jak najbardziej możliwe.

Sprawy prawne

Podejmując się założenia firmy, która będzie importować odzież używaną, trzeba mieć na uwadze, że jest to specyficzna forma działalności gospodarczej. Przy imporcie należy przestrzegać wielu procedur, posiadać dokumentacje, skąd odzież pochodzi, dokumenty mówiące o tym, że jest to towar bezpieczny, a nie odpad, który nie powinien znaleźć się w Polsce. Stosunkowo łatwo takie dokumenty uzyskać. Podejmując się importu, bardzo często, w miejscu zakupu odzieży, za granicą, wszystko wyjaśnią i przekażą stosowne dokumenty. Po sprowadzeniu odzieży na teren Polski, pozostaje tylko ją sprzedać z zyskiem, co oczywiście nie będzie trudne.

Czy hurtownia to jedyna opcja?

Chcąc importować, a później sprzedawać odzież używaną, nie trzeba bazować na hurtowni. Założenie hurtowni, związane jest z koniecznością posiadania lokalu, zatrudnienia sporej ilości osób. Chcąc uniknąć takich trudności, można zdecydować się na sprzedaż online, z dowolnego magazynu, wysyłać odzież bezpośrednio do klientów.

Warto

Importowanie odzieży używanej to temat mało znany, a warty poznania. Importując odzież używaną i korzystnie sprzedając ją dalej, można liczyć na niemałe zyski.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.