Skip to content Skip to footer

Czy warto wybrać się na skoki tandemowe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje nowych sposobów na odstresowanie się po kolejnym tygodniu ciężkiej pracy. Sporo ludzi wybiera relaks, spacery w lesie, jogging wśród natury. Z drugiej strony, istnieje grupa osób, które najlepiej relaksują się przy zdobywaniu intensywnych wrażeń, które na długo zapadają w pamięci jako wspaniałe wspomnienie.

Jak aktywnie wypocząć?

Oprócz jazdy na nartach po stromych stokach zimą czy zdobywania szczytów górskich latem, można z powodzeniem aktywnie wypocząć nawet w weekend. Doskonałym pomysłem na dodanie nieco adrenaliny może być na przykład jazda na gokartach czy skoki tandemowe. Te ostatnie cieszą się wielką popularnością. Lot ze spadochronem to sport, który wymaga wiele odwagi. Dla osób, które nie do końca są w stanie przełamać swojego strachu, powstały właśnie bezpieczne loty w tandemie. Zaletą skoków tandemowych jest przede wszystkim to, że odbywają się one w towarzystwie osoby przeszkolonej. Przez cały czas trwania lotu jest z nami instruktor, który zapewnia bezpieczeństwo oraz podpowiada co po kolei należy zrobić. Z pewnością lądowanie z takim pomocnikiem nie będzie nikomu straszne, a piękne widoki i wrażenia jakie oferują skoki tandemowe, pomogą zrelaksować się i nabrać dystansu do codziennych obowiązków.

Skoki w tandemie – dla kogo?

Skok ze spadochronem zaliczany jest do dość ryzykownej i kontuzyjnej formy aktywności. Zanim ktoś dobrze nie nauczył się samodzielnie skakać, powinien z pewnością co najmniej kilka razy wypróbować skoków tandemowych. Z racji tego, że są one wysoce bezpieczne, mogą korzystać z nich nie tylko dorośli ale nawet i dzieci. Oczywiście, nie mogą to być zupełne maluchy, ale nastolatkowie z powodzeniem mogą takiego sportu spróbować. Co ciekawe, niektóre osoby z niepełnosprawnością ruchową są również w stanie skorzystać z tej atrakcji. Warto podkreślić, że należy przed takim skokiem się przebadać. Osoby starsze nie muszą rezygnować z tej formy rozrywki, jednakże powinny zwrócić uwagę na to, jak czują się na wysokościach. Z wiekiem mogą pojawiać się problemy z ciśnieniem i sercem, które adrenalina podczas skoku może wzmagać. Skoki tandemowe odpuścić muszą sobie z pewnością chorzy na nadciśnienie, czy osoby po przebytych urazach kręgosłupa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.