Skip to content Skip to footer

Folia stretch – co warto wiedzieć?

Folia stretch, obok wielu różnych rodzajów opakowań i zabezpieczeń, cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest ona wykorzystywana w wielu branżach. To specjalny rodzaj folii, która jest mocna i wytrzymała, a jej spodnia warstwa jest pokryta klejem. Dzięki temu idealnie przylega do kartonów, pudełek oraz do wielu innych materiałów. Folia stretch zapewnia solidne i trwałe zabezpieczenie produktów. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zastosowanie ma folia stretch oraz jakie są rodzaje folii maszynowej.

Folia pakowa stretch – jakie ma zastosowanie?

Folia pakowa stretch ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Dzięki temu każdy producent folii stretch może pochwalić się długą listą klientów z wielu branż. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie tego tworzywa, które pozwala przedsiębiorcom na przede wszystkim zmniejszenie kosztów, a tym samym zwiększenie wydajności. Owijanie produktów folią w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem i ubrudzeniem jest świetnym pomysłem i korzysta z niego wiele firm oraz osób prywatnych podczas przeprowadzek. Co więcej, produkt ten pozwala na uchronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz pozytywnie wpływa na stabilność produktów. Bardzo dużą zaletą folii stretch jest jej przezroczystość, która pozwala na łatwe zidentyfikowanie każdej paczki czy przedmiotu.

Stretch producent – jakie trzy rodzaje folii oferuje?

Producenci folii stretch oferują trzy rodzaje swojego produktu. Różnią się one stopniem rozciągania. Oto podział:
1. Standardowa folia, która zazwyczaj rozciąga się do 150 procent swojej długości.
2. Wersja Power, która rozciąga się do 200 procent swojej długości.
3. Wersja Super, która rozciąga się aż do 300% swojej długości.
Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że korzystanie z wersji Power i wersji Super wymaga posiadania specjalnej maszyny foliującej, której praca polega na wstępnym rozciąganiu folii. Wpływa to na zwiększenie jej wydajność. Folia pakowa stretch jest używana w wielu branżach, na przykład:
– w firmach kurierskich,
– w firmach przeprowadzkowych,
– w budownictwie,
– w rolnictwie.
Dzięki temu artykułowi dowiedziałeś się, jakie zastosowanie ma folia stretch oraz jakie jej rodzaje są obecnie dostępne na rynku.