Skip to content Skip to footer

Jak zapakować owoce?

Przewóz owoców i innych łatwych do uszkodzenia towarów żywnościowych jest związany z ryzykiem. Wystarczy źle przeprowadzone pakowanie, mała awaria samochodu transportowego by cała partia owoców nie nadawała się do dalszej sprzedaży. Łatwiejsze jest transportowanie owoców do przetwórni, jednak i tutaj ważne jest wykorzystywanie przestrzeni transportowej w najbardziej efektywny sposób.

Jak efektywnie przewozić towary?

Aby transportować towar w sposób efektywny należy głęboko przemyśleć cały łańcuch dostaw. Począwszy od momentu zbioru owoców, aż do ich finalnego dostarczenia każdy krok powinien być przemyślany. Jeśli owoce transportowane są do hurtowni lub detalistów należy zadbać o bezpieczeństwo towarów. Skrzynki sadownicze wykonane z plastiku zapewnią bezpieczeństwo w transporcie oraz w czasie zbiorów. Skrzynie na owoce powinny być równocześnie dopasowane do typu owoców jakie się produkuje. Twarde owoce, które są odporne na uszkodzenia można przewozić w większej partii niż miękkie owoce podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Detaliści lubią jednorodne skrzynie, w których można wyeksponować towar, bez konieczności jego przekładania. Dlatego najlepiej zdecydować się na model w którym Skrzynka plastikowa na owoce łączy się z kolejną. Możliwość układania w stosy sprawia, że skrzynie na owoce są łatwą alternatywą dla magazynowania i przewozu owoców. Gdy chodzi o transport do zakładów przetwórstwa lepiej sprawdzą się skrzynki sadownicze typu skrzynio-palety. Ułatwiają one załadunek, maksymalizują miejsce ładunkowe i są łatwe w rozładowaniu i dowiezieniu w zakładzie. Wszystkie te cechy są istotne.

Korzyści z przewozu w skrzynkach na owoce

Skrzynka plastikowa na owoce jest atrakcyjną alternatywą dla przewozu na paletach, w skrzyniach drewnianych czy kartonowych. Po pierwsze skrzynie są wielorazowe, nie generują zatem kosztów stałych. Można je wykorzystać wiele razy – jest to również ekologiczne rozwiązanie. Skrzynki sadownicze można układać w stosy bez uszczerbku dla bezpieczeństwa przewożonych towarów. Dodatkowo ażurowe boki skrzynek zapewniają cyrkulację powietrza co zabezpiecza przed szybkim zepsuciem się produktów żywnościowych. Wystarczy skrzynie dostosować do potrzeb by były bardzo korzystne dla przedsiębiorstwa.