Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzuje się dobry opiekacz do zapiekanek?

Wysokiej jakości opiekacz do zapiekanek to doskonały wybór dla tych osób, które chcą nieco urozmaicić codzienne śniadanie albo kolację. Opiekacz jest bardzo prostym urządzenie, dzięki czemu wyśmienite zapiekanki będą mogły przygotować nawet małe dzieci. Przed dokonaniem zakupu warto jednak zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami i podstawowymi funkcjami tych urządzeń.

Jaki opiekacz wybrać?

Wybierając nowy sprzęt warto zwrócić uwagę nie tylko na jego moc, ale również na ilość dodatkowych funkcji, które znacząco podnoszą możliwości opiekacza. Warto sprawdzić także, czy w zestawie znajduje się dodatkowe wyposażenie.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać szczególną uwagę na powłokę płyty grzejnej. W dzisiejszych czasach najbardziej cenione są płyty wykonane z materiałów gwarantujących nieprzywieralność zapiekanek. Z praktycznego punktu widzenia doskonale sprawdzi się tutaj popularna powłoka ceramiczna, która charakteryzuje się dużą odpornością na zarysowania.

Jaki materiał wybrać?

Opiekacze do zapiekanek mogą mieć obudowę z plastiku albo metalu. W tym drugim przypadku najlepiej sprawdzą się modele wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Nowoczesny opiekacz ze stali nierdzewnej jest bardzo elegancki, ale niestety sporo waży. Plastikowe opiekacze są z kolei lżejsze, dzięki czemu łatwiej je przenosić. Niestety słabej jakości plastik może się przetopić, dlatego też warto postawić na sprzęt od renomowanych producentów.

Olbrzymią przewagą metalowej obudowy jest również jej niesamowita wytrzymałość. Dobry opiekacz może służyć nawet przez kilka lat, dlatego też jest to inwestycja warta uwagi. Godne uwagi są modele wykonane ze stali nierdzewnej, które są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Jakie funkcje dodatkowe mogą się przydać?

Producenci opiekaczy do zapiekanek cały czas udoskonalają swoje urządzenia, dlatego też co roku można liczyć na nowe i bardzo przydatne funkcjonalności. Warto rozejrzeć się między innymi za modelami, które oferują możliwość mycia płyt grzewczych bezpośrednio w zmywarce. Szorowanie płyt nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego też taka funkcja może naprawdę się przydać.

Dobry opiekacz do zapiekanek powinien posiadać również regulator temperatury. Jest to wspaniały wybór dla tych osób, które nie zawsze chcą otrzymać identycznie przypieczone zapiekanki.

Opiekacz do zapiekanek znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.