Skip to content Skip to footer

Czym zajmuje się kardiologia?

Kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem i rozpoznawaniem wad chorób układu sercowo naczyniowego. Jako oddzielna gałąź medycyny kardiologia rozwinęła się na początku dwudziestego wieku, kiedy to coraz więcej ludzi zaczęło się skarżyć na problemy z krążeniem. Oprócz klinik i oddziałów szpitalnych zaczęły powstawać poradnie kardiologiczne.

Jak można podzielić kardiologię?

Kardiologia, jako dziedzina medycyny, ma też kilka podspecjalności. Jest to kardiologia nieinwazyjna, która zajmuje się leczeniem i rozpoznawaniem chorób serca, a także układu krążenia, bez konieczności ingerowania w struktury organizmu. Kardiologia inwazyjna leczy choroby serca bez konieczności otwierania klatki piersiowej.Kardiologia dziecięca zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób serca u dzieci i młodzieży, natomiast kardiochirurgia koncentruje się na operacyjnym leczeniu serca, wstawianiu rozruszników itp.

Rola i zadania kardiologa

Poradnia kardiologiczna Katowice zatrudnia świetnych specjalistów, prawdziwych fachowców w swojej dziedzinie. Zajmują się oni diagnozowaniem i badaniem wad serca, chorobami układu krążenia, naczyń krwionośnych, kwalifikują również do operacji. Sprawują także opiekę pooperacyjną, wspierają pacjentów, którzy są rehabilitowani ze względu na schorzenia. Przede wszystkim jednak przeprowadzają badania inwazyjne i nieinwazyjne.Jeśli chodzi o specjalistę takiego jak Kardiolog katowice mogą pochwalić się kadrą, która niezależnie od tego, czy przyjmują w miejscu takim jak poradnia kardiologiczna, czy też prywatnie, wprowadzają działania, które mają za zadanie promowanie zdrowego stylu życia i zachęcają ludzi do przeprowadzania badań profilaktycznych.

Badanie wykonywane przez kardiologa

W miejscu takim jak poradnia kardiologiczna Katowice oferują przeprowadzenie różnego rodzaju badań. Lekarze kardiolodzy w Katowicach przeprowadzają EKG spoczynkowe echo serca, RTG klatki piersiowej, rezonans magnetyczny, echokardiograficzną próbę obciążeniową. Wszystkie te badania odbywają się za pomocą urządzeń na miarę dwudziestego pierwszego wieku.Badania te odbywają się głównie na NFZ, ale jeśli chodzi o lekarza specjalności kardiolog Katowice prywatnie oferuje również specjalistów z górnej półki.Usługi lekarza jakim jest kardiolog Katowice prywatnie i nie tylko oferują również online, tak aby mógł z nich skorzystać każdy kto ma problemy z sercem luz z układem krążenia