Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają prywatne domy opieki mazowieckie?

Bardzo wiele osób uważa, że umieszczanie seniorów z rodziny w prywatnych domach opieki jest bezduszne i niewdzięczne. Pamiętać należy jednak o tym, że niestety nie zawsze w domowych warunkach można zapewnić bliskiej osobie komfortowe warunki i troskliwą opiekę. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy starsza osoba potrzebuje pomocy medycznej.

Jakie zalety ma prywatny dom seniora?

Prywatne Domy opieki mazowieckie wyróżniają się wyspecjalizowanym personelem, dzięki któremu można liczyć na całodobową opiekę pielęgnacyjną. Dobre domy seniora Warszawa współpracują z doświadczonymi rehabilitantami i psychologami, którzy zadbają o stan fizyczny i psychiczny podopiecznych. W domach opieki seniorzy zawsze będą mogli liczyć na towarzystwo i różnorodne rozrywki. Prywatny dom seniora Warszawa jest w stanie zapewnić nie tylko intymność i poczucie bezpieczeństwa, ale również wolność i prawo do godności. Fachowa opieka zawsze dostosowana jest indywidualnie do sprawności ruchowej i psychicznej seniora.

Prywatny czy państwowy dom seniora Warszawa?

Prywatne domy opieki bardzo często wyróżniają się nie tylko lepszymi warunkami mieszkaniowymi, ale również dogodną lokalizacją i znacznie większą ilością zabiegów fizjoterapeutycznych. W najlepszych domach seniora można liczyć na masaże, hydroterapie, krioterapie, hydroterapie. Coraz większą popularność zyskują również terapie falami uderzeniowymi i sauny na podczerwień.

Ile kosztuje prywatny dom seniora?

Opłaty za pobyt w prywatnych domach opieki są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu elementów. Ceny przeważnie rozpoczynają się od 2000 zł za miesiąc. Im wyższy standard i większa ilość oferowanych zabiegów, tym oczywiście cena szybuje w górę. W ofercie prywatnych domów seniora zazwyczaj można spotkać się z pokojami jedno, dwu i trzyosobowymi. Pokoje jednoosobowe mogą kosztować nawet powyżej 5000 zł. Ze względów ekonomicznych zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się pokoje dwu i trzyosobowe. W kosztach pobytu wliczone jest nie tylko wykwaterowanie i opieka pielęgniarska, ale również wybrane usługi rehabilitacyjne i pełne wyżywienie. Pamiętać należy również o tym, że domy opieki mazowieckie doliczają również koszty niezbędnych leków i środków higienicznych.