Skip to content Skip to footer

Zabiegi na wypadanie włosów

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn jest bardzo powszechnym problemem, wynikającym z genetyki, zmian hormonalnych, czy niewłaściwego odżywiania i pielęgnacji włosów. Aby sobie pomóc, warto zafundować sobie jeden z zabiegów prezentowanych na https://www.esteti-med.pl/.

Dla kogo?

Zabieg przeciw wypadaniu włosów dedykowany jest osobom, które mają problem z zachowaniem gęstości swojej fryzury. Gdy włosy zaczynają wypadać, warto zastanowić się nad przyczyną tego stanu, a więc zwrócić uwagę na to jak je pielęgnujemy i jak się odżywiamy. Równolegle jednak należy zahamować proces wypadania włosów, stosując odpowiednie zabiegi w EstetiMed.

Osoby, które mają problemy z tarczycą lub anemię, często borykają się z wypadającymi włosami. Oprócz tego osobami, którym ten zabieg jest dedykowany, są mężczyźni z tendencją do łysienia, a także kobiety, którym włosy wypadają na przykład na skutek wieloletniego prostowania, suszenia i stosowania mocnych kosmetyków.

Jak wygląda zabieg?

Do zahamowania wypadania i zagęszczenia włosów stosuje się mezoterapię igłową. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry głowy mikroskopijnymi igłami i wprowadzaniu pod skórę specjalnych koktajli odżywczych. Ich zadaniem jest zaaplikowanie cebulkom włosa kompleksu witamin i minerałów, które wpływają na proces ich wzrostu.

Bardzo istotne jest też poprawienie krążenia krwi w skórze głowy poprzez wykonywanie tych delikatnych nakłuć. Lepiej krążąca krew oznacza łatwiejsze doprowadzanie do cebulki włosa składników odżywczych, które mają pomóc im zregenerować się oraz zahamować wypadanie.

Co daje leczenie wypadania włosów?

Na stronie https://www.esteti-med.pl/ można przeczytać co nieco na temat leczenia wypadania włosów za pomocą medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który przede wszystkim hamuje nadmierne wypadanie włosów, aby jak najdłużej móc cieszyć się gęstą, bujną fryzurą. Kiedy nie tracimy tylu włosów, automatycznie wyglądamy i czujemy się lepiej – nie pozostawiamy po sobie wszędzie włosów, nie musimy wciąż zdejmować ich z marynarki.

Zagęszczenie włosów powoduje, że zaczynają rosnąć nowe „baby hair”, które znacznie zagęszczają fryzurę, nie tylko optycznie. Włosy są gęstsze, mocniejsze i mniej podatne na wypadanie, ponieważ ich struktura jest odżywiona i niczego im nie brakuje. Powtórzenie co jakiś czas tego zabiegu może skutkować naprawdę pięknymi włosami pomimo upływu lat. Mimo wszystko warto jednak zastanowić się nad swoją dietą, zmienić nawyki żywieniowe lub zaprzestać stosowania niekorzystnych zabiegów fryzjerskich, które mocno uszkadzają strukturę włosa.