Skip to content Skip to footer

Ekonomiczne sprzątanie z mopem do podłogi

Mop do podłogi kojarzy się dość jednoznacznie z urządzeniem, które co prawda umożliwia zmywanie na mokro z wykorzystaniem urządzenia o dość wygodnym kształcie, jednak wiąże się z koniecznością częstego zmieniania wody w czasie sprzątania oraz dbania o to, aby nakładki sprzątające były w dobrym stanie oraz aby także one były wypłukane i gotowe do użycia. Ze względu na konieczność wykorzystania dość dużego nakładu energii na samo sprzątanie także w tym zakresie poszukiwane są rozwiązania, dzięki którym będzie można uprzątnąć powierzchnię w krótkim czasie i bez wysiłku.

Jakie mopy można znaleźć na rynku


Tradycyjne mopy do podłogi kojarzyły się z nakładką z materiału pociętego w paski lub ze sznurka, które umożliwiały zmywanie podłogi na mokro. W wersji bardziej współczesnej mop nadal wiąże się z koniecznością częstego płukania nakładki w wiadrze oraz jej wyżymania w specjalnej wyżymaczce lub nakładce na wiadro, jednak umożliwiają one sprzątanie większych powierzchni. Zwykle mopy do podłogi to mopy prostokątne, ze zdejmowaną nakładką z mikrofibry lub innych włókien, umożliwiających zmywanie na sucho lub mokro, które jednocześnie nie zatrzymują w swoich wnętrzach ani wody, ani zabrudzeń. Mopy do sprzątania powierzchni komercyjnych najczęściej stanowią część całego zestawu do sprzątania, umieszczonego na wygodnym wózku jezdnym, pozwalającym na swobodne przewożenie mopa i innych akcesoriów do sprzątania, w tym szmatek i płynów. Także w takich zestawach mop do podłogi to klasyczny mop, którego działanie oparte jest na sile mięśni sprzątającego.

Elektryczne mopy


Coraz częściej do produkcji mopów wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania. Mop ze strony https://mopy-ceg.pl/c/17/spray-mop.html może być urządzeniem elektrycznym lub działającym w oparciu o zestaw wymiennych akumulatorów, które pozwalają na mniejsze zaangażowanie własnej siły sprzątającego. Mopem elektrycznym może być również spray mop, w którym pojawia się także pojemnik na wodę, umieszczony w dolnej partii mopa. Pojemnik ze spryskiwaczem umożliwia nawilżenie sprzątanej powierzchni, dzięki czemu samo sprzątanie jest dużo łatwiejsze. W tym rozwiązaniu wykorzystuje się także zdejmowane, jednorazowe nakładki, które służą do jednokrotnego sprzątania, co jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej higienicznym.

Wbrew obawom niektórych użytkowników stosunkowo niewielki pojemnik na wodę, w którym mieści się do 500 ml wody, nie obciąża nadmiernie samego mopa. Jednocześnie taka ilość wody z detergentem pozwala na sprzątnięcie nawet 150 metrów kwadratowych powierzchni, co sprawia, że jest to niezwykle ekonomiczne w użyciu urządzenie.