Skip to content Skip to footer

Gdzie sprawdza się szybka dezynfekcja powierzchni?

Dezynfekcja kojarzy się z procesem skomplikowanym i długim. W rzeczywistości jednak można przeprowadzać ją całkiem szybko. Trzeba jednak mieć pod ręką odpowiednie do tego celu środki. Gdzie się sprawdzają? Kiedy warto sięgać po szybką dezynfekcję?

Doskonała w restauracjach

Szybka dezynfekcja powierzchni sprawdza się w restauracjach, w których goście zajmują miejsca przy stołach lub barze. Oczywiste jest to, że siadając przy nich goście, dotykają ich powierzchni i zostawiają na niej ślady – widoczne oraz bakteriologiczne. Na każdym blacie zbierają się więc drobnoustroje, które powinno się usunąć.

W tym celu sprawdzi się szybka dezynfekcja. To rozwiązanie pozwala na to, by bardzo szybko przy stole mogły usiąść kolejne osoby bez obaw, że będą one miały kontakt z drobnoustrojami poprzednich gości.

W toaletach

Kolejnym miejscem, które wymaga szybkiej dezynfekcji, są toalety. Zwykle w toaletach publicznych nie ma wystarczająco dużo czasu, by możliwe było bardzo częste i dokładne ich mycie. Stąd też wielu zarządców decyduje się na to, by dokładne sprzątanie toalet wykonywać dwa razy na dobę, a pomiędzy tymi czyszczeniami dezynfekować powierzchnię.

To sprawdzone rozwiązanie, które może sprawić, że toaleta będzie higieniczna i będzie można korzystać z niej bez żadnych obaw. To bardzo ważne, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne.

Sale wykładowe, konferencyjne i inne

Szybka dezynfekcja powierzchni sprawdzi się także w przypadku sal, w których równocześnie przebywa wiele osób. Dotyczy to więc sal konferencyjnych, wykładowych, kinowych, teatralnych czy nawet klas lekcyjnych. Każda z nich może stać się prawdziwym rajem dla rozwoju drobnoustrojów.

Chyba że ich rozwój zostanie zatrzymany przez szybką dezynfekcję. Zwykle zajmuje ona kilkadziesiąt sekund, po których upływie sala jest bezpieczna, czysta i gotowa na przyjęcie kolejnych gości. Dezynfekcja w takich pomieszczeniach jest po prostu niezbędna i warto o niej pamiętać. To prawdziwy wyraz troski o bezpieczeństwo wszystkich osób, które w niej przebywają.