Skip to content Skip to footer

Przyczepa czy kamper?

Na forach dyskusyjnych poświęconych podróżowaniu ich uczestnicy zastanawiają się często nad wyborem środka transportu. Przyczepa czy kamper? Oto jest pytanie. Niektórzy z pewnością będą chcieli skorzystać z pomysłowych, nowoczesnych rozwiązań, które czasowo pozwalają wyposażyć samochód w zabudowę kempingowa i w ten sposób zamienić pojazd w niewielki dom na kółkach.

Przyczepa czy kamper?

I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Doświadczeni podróżnicy przyczepę polecają raczej tym, którzy lubią osiąść w jednym miejscu i dokładnie poznać okolicę. Przyczepa jest tańsza w utrzymaniu, odczepiona od samochodu pozwala na swobodne przemieszczanie się własnym pojazdem. Kamper jest dla osób przemieszczających się z miejsca na miejsce. Unikamy wtedy kłopotów z parkowaniem, kamper to duży samochód i nie jest to taka łatwa sprawa. Zaletą kampera jest jego autonomiczność, wyposażenie w wodę, ogrzewanie, przy okazji świetna rozrywka dla amatorów majsterkowania. Zabudowa kempingowa to małe wyzwanie, można ją upiększać i modernizować.

Złoty środek

Potrzeba matką wynalazku. Kiedy przez jakiś czas żyjemy w podróży, powinniśmy się postarać o dobre wyposażenie. Znajdziemy w ofercie również wkłady kempingowe, wykonane z solidnych, trwałych materiałów. Łatwo je wyjąć, umyć i schować aż do następnej podroży.To doskonale rozwiązanie dla osób, które chcą na co dzień korzystać ze swojego samochodu. Mogą w okresie urlopowym zamienić go na mały kamperek.

Kilka praktycznych rad

Użytkownicy kampera często wyposażają się w rowery lub skutery, by uniknąć kłopotów związanych z parkowaniem. Przed podróżą warto zadbać o wagę takiego pojazdu i pomyśleć nad zrzuceniem zbędnego balastu. Szczególnie warto zadbać o zbilansowanie poziomu wody czystej i zabrudzonej i pozbywanie się ścieków przy pierwszej nadarzającej się okazji. Rozsądne gospodarowanie wodą pomaga w sukcesywnym pozbywaniu się zbędnego balastu, ważącego czasem około stu kilogramów. Koniecznie zadbajmy o solidny przegląd całego pojazdu przed każdą dłuższą podróżą.