Skip to content Skip to footer

Pojemniki KLT niezbędne do transportu produktów

Dla producentów rozmaitych dóbr niezwykle istotne jest zachowanie odpowiednich standardów podczas transportu rzeczy na różne odległości. W licznych branżach, szczególnie w branży motoryzacyjnej oraz podobnych, używa się pojemników KLT. Choć z zasady proste w budowie, są na tyle praktyczne, że używa się ich w wielu firmach. Zastosowanie takich pojemników wpływa pozytywne na działanie firmy już na etapie produkcji, jak również w czasie transportu wytworzonych rzeczy do kolejnych zakładów lub klientów. Różnorodność pojemników pozwala na zastosowanie ich do wielu celów.

Pojemnik KTL – wygodny sposób przechowywania

We współczesnym przemyśle liczy się szybkość wytwarzania dóbr oraz również szybka ich dostawa do kolejnych miejsc obróbki, oraz finalnie do klientów. Dostępne w szerokiej gamie pojemniki KLT, czyli pojemniki małoformatowe, posiadają szereg cech, dzięki którym można sprostać takim wymogom. Są one uniwersalne, odporne na działania wielu chemikaliów, niedrogie, a w razie uszkodzenia nadają się do recyklingu. To właśnie sprawia, że skrzynka KTL jest często spotykanym elementem wyposażenia na halach produkcyjnych oraz na magazynach.

Skrzynka KTL i jej wielkości

Zaleta pojemników KLT jest też to, że dostępne w co najmniej kilkudziesięciu różnych wariantach. Poszczególne warianty różnią się przede wszystkim rozmiarami, czyli wysokości, szerokością i długością. To sprawia, że pojemniki KLT łatwo dopasować pod względem rozmiaru do potrzeb danego wytwórcy. Pomimo iż występują one w wielu różnych rozmiarach, są one zgodne ze standardami i pasują idealnie do transportu na paletach Euro i ISO. Rozmiary są ustalane tak, aby pasować do innych ustandaryzowanych typów składowania, jakie stosuje się w logistyce, zarówno w magazynach, jak i w transporcie.

Pojemnik KTL i jego zalety

Zalet, jakimi charakteryzuje się skrzynka KLT – https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/vda-klt-range/ jest wiele. Poza dużym wyborem rozmiarów, o ich popularności wśród producentów rozmaitych dóbr decydują też inne. Na pewno należy do nich to, że pojemniki KLT są wykonane z uniwersalnego tworzywa sztucznego, odporne na zniszczenia, łatwe do mycia, a w razie, gdy ulegną zniszczeniu są one względnie tanie i poddają się recyklingowi. Posiadają one też chwyty umożliwiające ręczne przenoszenie oraz wypustki, które powalają na korzystanie z automatycznych urządzeń do przenoszenia z miejsca na miejsce. Krawędzie boczne są wzmocnione, co pozwala na składowanie pojemników jeden na drugim bez obawy o zgniecenie. Na pojemnikach KLT można umieszczać etykiety z informacją o zawartości. Istnieją też wersje z pokrywami, a także wersje składane.