Skip to content Skip to footer

Jak dojeżdżać nad polskie morze z psem?

Wakacje nad polskim morzem to wymarzony sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób będących właścicielami psów. Nad polskie morze można w kilka godzin dostać się z praktycznie każdej części Polski. Infrastruktura noclegowa dla osób z psami jest naprawdę dobra, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Wakacje z psem nad morzem

Od czego rozpocząć planowanie wakacji z psem nad polskim morzem? Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Ze względu na to, że nie we wszystkich obiektach można nocować ze zwierzętami, lepiej szukać noclegu trochę szybciej. Jeżeli planuje się wyjazd na wakacje, marzec to tak naprawdę ostatni moment, aby znaleźć miejsca noclegowe w przystępnych cenach. Warto pamiętać o tym, że nocowanie z psem zwykle łączy się z większymi kosztami. Właściciele miejsc noclegowych, w których można przebywać ze zwierzętami, najczęściej doliczają dodatkowe opłaty za sprzątanie. Dlatego też poszukanie atrakcyjnej cenowo miejscówki to nie lada zadanie.

Dojazd z psem nad morzem

W jaki sposób wyjeżdżać z psem nad morze? Jeżeli piesek jest przyzwyczajony do podróży samochodem, nad morze najlepiej będzie po prostu pojechać autem. Niestety nie wszystkie zwierzaki dobrze znoszą tak duże odległości pokonywane samochodem. Może się zdarzyć, że dla zwierzaka to będzie ogromny stres, który okupi gorszym zdrowiem i zachowaniem. Druga opcja to dojazd nad morze pociągiem. Niestety właściciele dużych psów zwykle rezygnują z tej opcji, natomiast jeżeli ma się mniejszego pieska, który lubi się przytulać i raczej nie potrzebuje dużo ruchu, można wybrać się z nim koleją.

Plaża dla psów

Wakacje z psem nad morzem trzeba zaplanować tak, aby w pobliżu znajdowała się plaża, na którą można wybrać się z pieskiem. Warto sprawdzić to wcześniej, ponieważ nie we wszystkich nadmorskich miejscowościach jest taka opcja. Dlaczego warto wybrać plażę dla psa? Między innymi ze względu na to, że jest ona odpowiednio przygotowana. Poza tym inne wypoczywające osoby nie będą miały nic przeciwko temu, że na plażę przyjdzie się z psiakiem.