Skip to content Skip to footer

Jak wybrać podgrzewacz do potraw?

Wszystkie większe lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, bary i hotelowe stołówki, muszą dysponować świetnie wyposażonymi przestrzeniami kuchennymi. Z całą pewnością przyda się w nich niejeden podgrzewacz do potraw. A na jaki warto się zdecydować, by spełnił on wymagania osób odpowiadających za pracę na kuchni?

Wygląd decydujący o funkcjonalności

Niby nie powinno się zwracać uwagi na wygląd produktów, które mają być po prostu użyteczne, ale jednak każdy to robi i jednak ma to swoje dobre strony. Kształt oraz typ obudowy podgrzewacza mogą sporo powiedzieć o jego ogólnej funkcjonalności. Modeli do wyboru jest całe mnóstwo – począwszy od tych klasycznie prostokątnych, kończąc na wariantach o kształcie dużego gara.

Uniwersalnym wyborem będzie jednak naczynie okrągłe. Owalne podgrzewacze zazwyczaj wyposażane są bowiem w bardzo praktyczne pokrywki typu roll-top, które wystarczy podnieść do góry, aby je zwinąć – nie trzeba ich przytrzymywać w rękach czy odkładać na bok. A to duża wygoda.

Właściwy typ materiału

Zdecydowana większość podgrzewaczy do żywności wykonywana jest z klasycznej stali nierdzewnej, która jako jeden z nielicznych materiałów może być bezpiecznie stosowana z każdym typem żywności. Stal nierdzewna ma jednak dużo więcej zalet. Nie dość, że to materiał bezpieczny, to jeszcze do tego bardzo trwały.

Fantastyczne właściwości techniczne stali nierdzewnej sprawiają, że jest ona praktycznie całkowicie odporna na działanie zróżnicowanych temperatur. Nigdy nie doprowadzi do przypalenia się dania, co zadecyduje również o tym, że łatwo można będzie utrzymać ją w czystości. Dzięki tym wszystkim cechom podgrzewacze ze stali są praktycznie niezniszczalne.

Dodatkowe akcesoria

Klienci kierują się jednak swoimi oczami, dlatego to dość logiczne, że ich uwagę przykują te najatrakcyjniejsze modele podgrzewaczy. A nawet wśród nich nietrudno znaleźć takie sprzęty, które mogą stać się wręcz ozdobą nowoczesnej przestrzeni kuchennej.

Niezwykle okazale zaprezentuje się chociażby podgrzewacz do potraw z polerowaną pokrywką, która fantastycznie będzie odbijać promienie światła. Warto też zwrócić uwagę na to, z czego wykonano jego obudowę. Te chromowane są uznawane za najatrakcyjniejsze.

Podgrzewacze do potraw dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.