Skip to content Skip to footer

Jaki kosmetyk warto podarować kobiecie?

Często można spotkać się z opinią, że dawanie kobietom w prezencie kosmetyków nie jest dobrze widziane, choć oczywiście wyjątkiem są perfumy. Jednak jeśli zachowa się zdrowy rozsądek i dokona dobrego wyboru, taki prezent na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem.

Kosmetyki luksusowe i upiększające

Na pewno wielką niestosownością będzie podarowanie kobiecie kosmetyków na konkretne przypadłości: kremu na zmarszczki czy na rozstępy, balsamu na cellulit czy szamponu przeciwłupieżowego. Powinno to być raczej coś niekoniecznie bardzo praktycznego – lub też w wydaniu luksusowym – ale rozpieszczającego, coś, co pozwoli kobiecie poczuć się wyjątkowo, gdyż jest to ważna rola prezentu. Obdarowana takim produktem kobieta poczuje się doceniona i rozpieszczona, zwłaszcza jeśli sama nie ma w zwyczaju kupować sobie kosztowniejszych i bardziej ekskluzywnych produktów.

Oczywiście nie zawsze muszą to być bardzo drogie produkty, jednak na pewno niewielki, a kosztowny prezent będzie mile widziany. Takimi pożądanymi produktami są na przykład drogie, luksusowe kremy pod oczy. Ich działanie jest zwykle świetne, a mało która pani gotowa jest zapłacić za mikroskopijnych rozmiarów słoiczek kilkaset złotych. Oczywiście nie powinny być to jednak kremy typowo przeciwzmarszczkowe, a takie, które mają w opisie eufemizmy typu „upiększający”, „rozświetlający”, a nawet „uszczęśliwiający”, gdyż i takie przymiotniki można znaleźć w opisie ekskluzywnych kosmetyków.

Nie tylko perfumy

Choć perfum nigdy nie jest za wiele i zawsze mogą się przydać, wybór ich na prezent to pójście po linii najmniejszego oporu. Kiedy chce się szczególnie uszczęśliwić adresatkę prezentu, a przy tym sprawić jej realną przyjemność, warto pokusić się o coś bardziej wyszukanego. Prawdziwie rozpieszczającym prezentem na pewno będą dobrej jakości kosmetyki do kąpieli, o przyjemnej konsystencji i pięknym, długo utrzymującym się zapachu. Może to być też luksusowy balsam czy krem do ciała lub podobny produkt nazwany w wyszukany sposób, jak masło, sorbet czy galaretka do ciała – takie ciekawe propozycje nadają się na prezent doskonale.

Jeśli zaś chce się wybrać coś bardziej praktycznego, świetnie będzie postawić na pielęgnację twarzy i na przykład wskazane kremy pod oczy, luksusową maskę czy odżywcze serum.

Kremy pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl