Skip to content Skip to footer

Kto pisze opisy produktów?

Opisy produktów, to treści, które można znaleźć na znacznej części sklepów internetowych i stronach z różnymi aukcjami. Opisy produktów, to teksty, których obecność cenią sobie konsumenci, którzy przed zakupem zostają dokładnie zaznajomieni z parametrami danego produktu, a także zaletami na które powinni zwrócić uwagę.

Tworzenie opisów na strony

Tworzenie opisów produktów to proces, który w dużej mierze wymaga znajomości towaru, który ma zostać opisany. Nie liczą się tutaj tylko epitety takie jak piękny, funkcjonalny, praktyczny, trwały itd. Liczą się również informacje jakie ukryjemy za takim przymiotnikiem.

Napisanie zdania: „piękny fotel na sprzedaż” nie brzmi szczególnie zachęcająco. Jednak to zdanie jeżeli będzie zawierać trochę więcej danych informacyjnych może mieć bardziej atrakcyjny wydźwięk. Fotel pochodzący z linii mebli XXX polskiej marki cieszącej się międzynarodowym uznaniem to propozycja mogąca idealnie dopełnić wystrój salonu. Zdanie to jest dużo bardziej rozbudowane i zawiera więcej informacji. Tak rozpoczęty opis można następnie rozwinąć o sugestie dotyczące wystroju w jakim mebel świetnie się odnajdzie, można też przedstawić warianty kolorystyczne w jakim klient może produkt wybrać.

Przedstawienie marki przy okazji opisywania produktu również nie jest złym pomysłem, dzięki temu klienci mogą zaznajomić się z nową marką. Wiedzieć jak dana marka weszła na rynek, jakie ma doświadczenie, co zawdzięcza swojemu sukcesowi, dlaczego warto wybrać właśnie ją.Tak stworzony opis będzie nie tylko reklamą produktu, ale też tekstem informacyjnym i niejako promujący daną markę.

Tworzenie opisów produktów?

Tworzenie opisów na strony, to zadanie którego może się podjąć każdy kto ma produkt, który ma trafić do klienta i potrzebuje opisu specyfikacji.Jedynymi wymogami mogą być tutaj umiejętność posługiwania się komputerem i znajomość produktu bądź też umiejętność opisywania w jak najbardziej atrakcyjny sposób danej rzeczy.

Takiemu zadaniu można podołać samemu. Jeśli jednak mamy wrażenie, że chcemy żeby zajął się tym ktoś inny można śmiało powierzyć napisanie takiego tekstu osobie trzeciej. Copywriter czy też tekściarz, może być osobą, która zajmie się wykonaniem opisu danego produktu.