Skip to content Skip to footer

Jakie zalety ma alkomat dowodowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że alkomat dowodowy znajdujący się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta łączy w sobie elegancję z bardzo dużą liczbą przydatnych funkcji. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego urządzenia należy zaliczyć czujnik elektrochemiczny.

Dlaczego rekomendowane jest zaopatrzenie się w tego typu produkt?

Godny uwagi jest fakt, że alkomat policyjny dowodowy może na zlecenie klienta posiadać świadectwo wzorcowania. Oznacza to, że jego wyniki będą materiałem dowodowym w różnego rodzaju sprawach sądowych. Należy mieć świadomość, że za pomocą omawianego produktu możliwe będzie przeprowadzanie nawet 350 pomiarów w ciągu zaledwie jednej godziny.

Warto wiedzieć, że alkomaty profesjonalne zostały zaprojektowane z myślą o możliwie najniższych kosztach eksploatacyjnych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że urządzenia renomowanych producentów mogą wykonywać pomiary za pomocą specjalnej nasadki lejkowej. Nie można zapomnieć, że produkt został wyposażony w baterię litowo-jonową.

Jakie zalety ma wysokiej jakości alkomat dowodowy?

Należy mieć świadomość, że sprzęt może pracować na naładowanej baterii przez 20 godzin. Jest to zatem znacznie większy atut, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że najlepsze produkty na rynku zostały przez producentów wyposażone w pamięć, a także licznik pomiarów. Nie wszyscy wiedzą, że posiadają także zegar czasu rzeczywistego.

Warto wiedzieć, że w najdroższych produktach został zastosowany ustnik lejkowy. Istnieje możliwość wykonania na nim do kilkudziesięciu tysięcy pomiarów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zaawansowana technologia pomiarowa umożliwiła zastosować specjalny układ wdmuchiwania powietrza. Alkomaty profesjonalne posiadają także system kontroli blokujący wykonanie pomiaru.

Co jeszcze warto wiedzieć o produkcie?

Wybierając alkomat policyjny nie można sugerować się tylko najniższą ceną na rynku. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób uwzględnia znacznie bardziej istotny parametr, czyli stosunek ceny do jakości.

Godny uwagi jest fakt, że produkty znajdujące się w asortymencie znanych i sprawdzonych producentów posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Obecnie dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie w sklepach stacjonarnych i internetowych.