Skip to content Skip to footer

Kabiny prysznicowe z hydromasażem – jaka będzie najlepsza?

Coraz więcej klientów do swoich łazienek wybiera kabiny prysznicowe z hydromasażem. Co ma na to wpływ? Otóż takie rozwiązanie jest praktyczne, oszczędne i wygodne. Osoby, które wciąż zastanawiają się, czy i jaką kabinę prysznicową kupić, powinny poważnie zastanowić się właśnie nad wyborem tego typu wyposażenia do swojego domu.

Kabiny prysznicowe z hydromasażem – popularne modele

Często wybierane modele to takie, które pasują do większości łazienek. Zazwyczaj są to kabiny narożne z brodzikiem i przesuwnymi drzwiami. Pozwalają one na łatwe zagospodarowanie łazienki oraz zajmują niewiele miejsca. Na rynku znajdziemy różne ich wymiary, co dodatkowo ułatwia dopasowanie do danej łazienki.

Popularnymi modelami są także kabiny prysznicowe z hydromasażem wolnostojące bez brodzika, zabudowane ściankami. Są one dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli w domu mieszkają osoby starsze lub z niepełnosprawnościami. Natomiast z myślą o dzieciach warto kupić kabinę z głębokim brodzikiem.

Funkcje i panel sterowania w kabinach prysznicowych z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem różnią się tym od innych rodzajów kabin, że dzięki nim możemy skorzystać z wielu rodzajów masażu ciała za pomocą wody. Wyróżnić można tu masaż miękki (łagodny masaż wzbogacony powietrzem), bicz (pojedynczy strumień wody lecący z dużą siłą), masujący (pulsujący strumień, poprawiający ukrwienie), masaż szkocki (naprzemienny strumień wody zimnej i ciepłej), masaż limfatyczny (silny strumień wody z kilku dysz).

Dodatkowe opcje w kabinach prysznicowych z hydromasażem

Jeśli chcemy kupić ten rodzaj wyposażenia do łazienki, to warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje ma taka kabina prysznicowa. Zazwyczaj w takich kabinach można skorzystać z aromatycznych kąpieli parowych, chromoterapii (wykorzystuje się tu światło) oraz z sauny. Wszystko to pozytywnie wpłynie na nasze ciało.

Wybierając kabinę prysznicową z hydromasażem, zawsze należy wziąć pod uwagę to, z jakich materiałów została wykonana. Im lepszej jakości, tym dłużej będzie nam służyć.